Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Svoj príbeh rozpráva 5

Krátky opis
Beseda s humenským hudobníkom, gitaristom a skladateľom Petrom Uherom
Fotogaléria
Názov podujatia
Beseda s Petrom Uherom

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
15.06.2023

Popis projektu

Vihorlatská knižnica v Humennom vás pozýva na besedu v rámci cyklu Svoj príbeh rozpráva 5, ktorej hosťom bude Humenčan, hudobník Peter Uher.

Peter Uher je gitarista a skladateľ, ktorého prácu môžeme označiť za zmes ambientu a moderného jazzu s prítomnosťou elektronickej hudby. Študoval hru na gitare na štátnom Konzervatóriu v Košiciach a na Fakulte humanitných a prírodných vied v Prešove. V súčasnosti pôsobí ako pedagóg na Súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Prešove. Jeho skladateľský štýl poháňa nekonečná hudobná zvedavosť, zaujímavý zvuk a rytmy spojené s chytľavými melódiami. Počas svojej kariéry pracoval s mnohými hudobníkmi v oblasti jazzu, pop music a klasickej hudby /Andy Belej (CD ,,Lonely" 2010), Katarína Koščová, Peter Adamkovič, Igor Kucer (,,Podbeskydské ľudové balady " 2022)/. S kapelou INSide Group vydal album „One and Zero“, ktorý bol nominovaný na cenu ESPRIT 2016. Peter Uher si zahral s americkým trumpetistom Michael Patches Stewartom a spolupracoval tiež s americkou zvukovou spoločnosťou EVENTIDE, ktorá ho zahrnula do svojho portfólia umelcov. V roku 2021 vydal album „New Reality“, na ktorom spolupracoval s talentmi súčasnej jazzovej hudby (Jakob Sørensen /DK/) . Album bol nominovaný na prestížnu cenu Esprit 2022. Po vydaní albumu si Peter zahral ako výkonný umelec vo svetovom orchestri Grzecha Piotrowského na koncerte v Bielsko Biala v Poľsku a bol pozvaný do Poľska na jazzový festival v Olsztyne.

Na besede sa nebudeme len rozprávať, Peter Uher sa spolu s manželkou predstaví v novom hudobnom projekte, takže návštevníci si budú môcť jeho tvorbu aj priamo vypočuť.


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Názov prímateľa
Vihorlatská knižnica v Humennom

Celkový rozpočet:
2 750,00 €

Výška podpory:
2 200,00 €