Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v oblasti tradičnej kultúry v Liptovskom kultúrnom stredisku

Krátky opis
Muzikantské dielničky Muzikanti kde ste? sa v roku 2018 budú konať dvakrát. Prvou dielňou je už na tento víkend pripravená víkendová dielňa určená pre muzikantov detských ľudových hudieb z regiónu Liptov. Lektormi budú muzikanti a pedagógovia: Miloš Bobáň a Michal Kubáň. Výsledok dielní bude odprezentovaný 26. 8. 2018 na festivale Pod skalkou v Ploštíne.
Fotogaléria
Názov podujatia
Muzikanti kde ste?

Miesto konania / kraj
Žiar / Liptovský Mikuláš

Termín konania
01.03.2018 - 31.12.2018

Popis projektu

Región Liptov mal svojich chýrnych muzikantov, boli aj ich nasledovníci. Žiaľ v súčasnej dobe sa región Liptov trápi s nedostatkom muzikantov, ktorí by nasledovali štýl a  interpretačné majstrovstvo svojich predchodcov. 

Zámerom projektu je podporiť  naštartovaný  projekt muzikantských dielničiek v Liptove, ktorý sme v roku 2017 spojili s  už roky prebiehajúcim projektom Primášikovia, ktorý sme pod záštitou a garanciou NOC prebrali od o.z. Rodon z Klenovca.

Cieľom aktivity je vytvorenie dvoch druhov dielní, pre mladých muzikantov počas roka 2018.  Odborným vedením pritiahnuť deti k ľudovej hudbe v jej štýlovej podobe a vytvoriť základňu muzikantov pre detské ľudové hudby, ktoré budú pracovať s detskými folklórnymi súbormi v regióne.

Hlavnými aktivitami sú dve muzikantské dielne počas roka 2018 - z toho  1 trojdňová dielňa (piatok poobede, sobota, nedeľa) pre muzikantov z regiónu Liptov a jedny  prázdninové dielničky „Primášikovia“  trvajúce 6 dní  (utorok - nedeľa) s celoslovenskou pôsobnosťou a spojené s vystúpením všetkých muzikantov na festivale v regióne.

Názov prímateľa
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši

Celkový rozpočet:
26 100,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €