Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

FRAJ Sessions 2023

Krátky opis
Prvým koncertom v rámci projektu FRAJ Sessions 2023 bude v sobotu, 10. 6. o 21.00 hod. v átriu DeKáča v Rimavskej Sobote koncert elektronického tria Buy Her Sugar. Zaznejú skladby z ich najnovšej nahrávky „Sugar and Cigarettes“. Vstup zdarma. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
BUY HER SUGAR

Miesto konania / kraj
Rimavská Sobota / Rimavská Sobota

Termín konania
10.06.2023

Popis projektu

Prvým koncertom  v rámci projektu FRAJ Sessions 2023 bude v sobotu, 10. 6. o 21.00 hod. v átriu DeKáča v Rimavskej Sobote koncert elektronického tria Buy Her Sugar, ktoré sa na scéne objavilo v roku 2015. Ich debutový singel „Waiting“ sa len niekoľko týždňov po svojom vydaní objavil v dennej rotácii rádií a hudobný portál beehype ho zaradil medzi 30 najlepších skladieb sveta. Aktívne obdobie kapely sa však v roku 2017 načas uzavrelo, a to len pár mesiacov po krste ich rovnomenného albumu. Svoj comeback oznámili v roku 2021, tentokrát už ako duo v zložení Anna Óváry a Martin Polák, a koncom roka vydali nový singel s názvom „Ticking“, ktorý znie energickejšie a sebavedomejšie, než čokoľvek z ich predchádzajúcej tvorby. Po niekoľkých mesiacoch intenzívneho koncertovania sa tento rok predstavili na festivale Sharpe a svoju rozhodnú elektroniku a zasnené melódie prinesú aj do Rimavskej Soboty. V átriu Dekáča zaznejú skladby z ich najnovšej nahrávky „Sugar and Cigarettes“. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

Názov prímateľa
Občianske združenie OXYMORON

Celkový rozpočet:
3 000,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €