Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Koža a kožušina - výstava a múzejno-pedagogické aktivity

Krátky opis
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje pre žiakov základných škôl Týždeň detí–týždeň plný vedomostí a zábavy. V Galérií Baníckeho múzea čaká na žiakov aj aktivita s názvom Remeselník, hor sa s kožou na trh! v rámci ktorej sa deti oboznámia s históriou spracovania kože, a rôznymi remeslami, ktoré súvisia so spracovaním tohto materiálu. Na niektorých hodinách sa zúčastní aj remeselník Martin Kováč, ktorý žiakom prakticky ukáže ako pracovať s kožou.
Fotogaléria
Názov podujatia
týžDEŇ detí v Baníckom múzeu

Miesto konania / kraj
Rožňava / Rožňava

Termín konania
29.05.2023 - 02.06.2023

Popis projektu

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje pre všetkých žiakov materských a základných škôl  Týždeň detí – týždeň plný vedomostí a zábavy.

Podujatie bude prebiehať v dvoch prevádzkach múzea. V Galérií Baníckeho múzea v Rožňave čaká na žiakov aktivita pod názvom Remeselník, hor sa s kožou na trh!. V rámci nej si deti prostredníctvom komentovanej prehliadky prezrú celú novootvorenú výstavu Koža a kožušina – od úžitku k luxusu a následne si získané poznatky overia v kvíze. Naučia sa tiež rozpoznať rôzne druhy kože a zapletať kožené pásiky viacerými spôsobmi. Nakoniec si vyrobia vlastné kožené náramky či kožené záložky do kníh.

V rámci aktivity Hľadači pokladov múzejníci privítajú deti aj v Zážitkovom centre Sentinel. Centrom ich pozornosti sa tu stane moderná Expozícia baníctva a hutníctva Gemera. Zoznámia sa s najnovšími interaktívnymi prvkami expozície a následne sa premenia na hľadačov pokladov - minerálov a polodrahokamov. V závere podujatia si tí menší vyzdobia kráľovské koruny drahokamami.

Týždeň detí bude prebiehať od 29. mája do 2. júna 2023 od 8:00 hod. do 15:00 hod.

Výstavu Koža a kožušina - od úžitku k luxusu a múzejno-pedagogické aktivity k výstave z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Košický samosprávny kraj.

Názov prímateľa
Banícke múzeum v Rožňave

Celkový rozpočet:
9 670,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €