Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Bebe Rebe - edičný plán

Krátky opis
skupina Ansambel SO36 vydáva album VELVET
Fotogaléria
Názov podujatia
Ansambel SO36: Velvet

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
22.05.2023

Popis projektu

Ansambel SO36 vydáva nový album VELVET

 

            Ansambel SO36 pod vedením Erika Rothensteina prichádza v poradí už so svojim tretím albumom VELVET (vydavateľstvo Bebe Rebe, máj 2023). Teleso prezentuje súčasnú hudbu pohybujúcu sa na hraniciach viacerých žánrov.  Vychádza z európskej klasickej tradície (písali preňho skladatelia rôznych generácii ako Egon Krák, Lucia Papanetzová, Michal Stahl, Viliam Gräffinger, Lukáš Borzík, Ľubomír Šrámek) a snaží sa o inovatívny prístup v k interpretácii ako aj tvorbe celkovej zvukovosti skupiny a vzťahu k improvizácii. Pre tento album napísali skladby jazzový hudobník, skladateľ a aranžér Matúš Jakabčic a dvaja členovia ansámblu klavirista a skladateľ Vladislav Šarišský a saxofonista Erik Rothenstein.

            Skupina sa doteraz prezentovala na rôznych podujatiach na Slovensku, na samostatných koncertoch (napr. Nová Cvernovka 2019) ako aj na festivaloch ako Viva Musica (2021) alebo na svojom debutovom vystúpení v roku 2018 na bratislavskom festivale Orfeus.

            Nahratie albumu predchádzalo audio-vizuálne predstavenie VELVET premierované pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie 15.11. 2019 v Bratislave v Novej cvernovke. Prepájalo autorský vizuál režírovaný Viliamom Csinom s kompozíciami skladateľov Matúša Jakabčica 30 –(1989-2019), Vladislava Šariškého Formálna rozlúčka a Erika Rothensteina Nežná revolta: 1. 30 rokov 2. Tiene. Skladby pohybujú na hranici vážnej hudby a jazzu, pričom si v tomto čase ansambel už našiel svoj prístup k obom žánrom a suverénne sa vie pohybovať na oboch brehoch a využívať aj improvizačné plochy.  Ako bonus track je na albume uvedená aj kompozícia Vladislava Šarišského Black Swan.

 

AUDIO bandcamp

https://erikrothenstein.bandcamp.com/album/ansambel-so36-velvet" style="color: rgb(5, 99, 193); text-decoration-line: underline;">https://erikrothenstein.bandcamp.com/album/ansambel-so36-velvet" class="MsoNormal" style="margin: 0cm; font-size: 12pt; font-family: Calibri, sans-serif; text-align: justify;">VIDEO z koncertu Velvet

https://erikrothenstein.bandcamp.com/album/ansambel-so36-velvet" style="color: rgb(5, 99, 193); text-decoration-line: underline;">https://erikrothenstein.bandcamp.com/album/ansambel-so36-velvet" class="MsoNormal" style="margin: 0cm; font-size: 12pt; font-family: Calibri, sans-serif; text-align: justify;"> 

Erik Rothenstein uvádza podrobnosti k albumu:

Tento album je venovaný dvom udalostiam, ktoré ovplyvnili naše životy. V roku 2019 sme si pripomenuli 30. výročie Nežnej revolúcie v bývalom Československu. V Novej cvernovke sme v novembr 2019 s Ansámblom SO36 a režisérom Viliamom Csinom uviedli program VELVET a napriek určitej skepse sa chvíľu  zdalo, že všetko pôjde napriek rôznym kotrmelcom dobre ďalej.....

ČIERNA LABUŤ - neočákávaná udalosť COVID -19 – však krátko na to  zatriasla svetom. Rovnomenný album sme už vydali, ale vzhľadom na kontinuitu sme zaradili titulnú skladbu ako bonus na toto CD.  Dala sa labuť predvídať? Neviem, ale viem, že potom sa udiali a dejú desivé desy, ktoré sú blízko nás a nevieme ako dopadnú.....

 

Ďakujem všetkým skladateľom a hudobníkom, že sa zúčastnili na tomto projekte a hudbou zasiahli naše duše.   

Erik Rothenstein (február 2023)

 


VELVET – credits

Ľubomír Brtáň - guitar, Erik Rothenstein - saxophone,  Vladimír Šarišský - piano, Juraj Tomka 1. violin, Andrea Benická - 2.violin, Roman Rusňák - viola, Aleksei Kardash– cello)

Recorded in Birdland studios, Považská Teplá, sound engineer – MiloŠ Rojko

 

BLACK SWAN - credits

 

Ľubomír Brtáň - guitar, Erik Rothenstein - saxophone,  Vladimír Šarišský - piano, Lucia Harvanová 1. violin, Michaela Petríková - 2.violin, Roman Rusňák - viola, Boris Bohó – cello)

Recorded in elBi  studio, sound engineer Ľuboš Brtáň

 

Music producer – Vladislav Šarišský, Ľuboš Brtáň, Erik Rothenstein

Executive producer – Erik Rothenstein

Mix, mastering – Ľuboš Brtáň

Photo – Viliam Csino

Visual – Lucia Slobodová

 

 

 

           

 

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

 

 

 

 

Názov prímateľa
Bebe Rebe s.r.o.

Celkový rozpočet:
10 750,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €