Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

DOTYKY A SPOJENIA 2020

Krátky opis
Festival Dotyky a spojenia je najväčšou prehliadkou inscenácií uplynulej divadelnej sezóny. Mesto Martin sa tak opäť na konci júna stane hlavným mestom divadla na Slovensku. Hlavným organizátorom festivalu Dotyky a spojenia je Slovenské komorné divadlo Martin. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
DOTYKY A SPOJENIA 2023

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
19.06.2023 - 24.06.2023

Popis projektu

Nad divadelným festivalom Dotyky a spojenia prevzala záštitu prezidentka Slovenskej republiky pani Zuzana Čaputová


Nad 18. ročníkom divadelného festivalu Dotyky a spojenia prevzala záštitu prezidentka Slovenskej republiky pani Zuzana Čaputová.  „Máme úprimnú radosť, že pani prezidentka vyhovela našej žiadosti o prevzatie záštity nad 18. ročníkom festivalu Dotyky a spojenia, ktorú som jej prvýkrát predostrel na osobnom stretnutí pri jej návšteve Martina, kedy sa práve u nás v Slovenskom komornom divadle stretla so zástupcami nášho mesta. Po našej oficiálnej žiadosti prišiel následne aj kanceláriou potvrdený dekrét. Je to pre nás veľká pocta. Veríme, že pracovný program pani prezidentke dovolí prísť festival slávnostne otvoriť, alebo navštíviť niektoré z festivalových predstavení,“ približuje prevzatie záštity nad festivalom Tibor Kubička, riaditeľ Slovenského komorného divadla a festivalu Dotyky a spojenia.

Programová riaditeľka festivalu Monika Michnová dodáva:  „Všetkých nás potešilo, že pani prezidentka prijala záštitu nad festivalom Dotyky a spojenia. Vnímame to ako ocenenie našej práce a potvrdenie, že zdieľame rovnaké hodnoty, medzi ktoré patrí dôležitosť kultúry a umenia v živote našej spoločnosti.“

                Festival Dotyky a spojenia je najväčšou prehliadkou inscenácií uplynulej divadelnej sezóny na Slovensku. V termíne od 19. do 24. júna 2023 v Martine ponúkne 33 inscenácií z 28 divadiel zo 14 slovenských a českých miest. Hlavným organizátorom festivalu je Slovenské komorné divadlo Martin. Festival podporil Fond LITA a z verejných zdrojov Fond na podporu umenia – hlavný partner festivalu.

Názov prímateľa
Slovenské komorné divadlo Martin

Celkový rozpočet:
212 000,00 €

Výška podpory:
120 000,00 €