Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Koža a kožušina - výstava a múzejno-pedagogické aktivity

Krátky opis
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje pre žiakov základných škôl múzejno-pedagogické aktivity pod názvom Remeselník, hor sa s kožou na trh! k výstave Koža a kožušina – od úžitku k luxusu. Cieľom aktivít je priblížiť záujemcom históriu spracovania kože, rôzne remeslá, ktoré súvisia so spracovaním tohto materiálu a vyskúšať si samotnú prácu s kožou.
Fotogaléria
Názov podujatia
Remeselník, hor sa s kožou na trh!

Miesto konania / kraj
Rožňava / Rožňava

Termín konania
24.05.2023 - 29.09.2023

Popis projektu

Remeselník, hor sa s kožou na trh!

Banícke múzeu v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, otvára výstavu Koža a kožušina – od úžitku k luxusu. Jedným z viacerých sprievodných podujatí k výstave, ktoré múzejníci pripravili, sú múzejno-pedagogické aktivity pod názvom Remeselník, hor sa s kožou na trh!

V rámci tohto sprievodného podujatia sa najprv žiaci základných škôl zúčastnia komentovanej prehliadky výstavy a následne si prostredníctvom kvízu overia nadobudnuté vedomosti. Spoznajú taktiež rôzne druhy kože a naučia sa zapletať kožené pásiky rôznymi spôsobmi. Dokonca niektorých hodín sa zúčastní aj miestny remeselník Mgr. Martin Kováč, ktorý žiakom prakticky ukáže ako pracovať s kožou. Na konci aktivity si žiaci vyrobia vlastné kožené náramky a záložky do kníh. Prostredníctvom tejto výstavy môžeme záujemcom priblížiť históriu spracovania kože a rôzne remeslá, ktoré súvisia so spracovaním tohto materiálu. V tvorivých dielňach si návštevníci budú môcť vyskúšať samotnú prácu s kožou, spoznajú jej vlastnosti a náradia remeselníkov.

Záujem zúčastniť sa na podujatí je potrebné nahlásiť vopred, keďže počet účastníkov je limitovaný. Výstavu Koža a kožušina - od úžitku k luxusu a múzejno-pedagogické aktivity k výstave z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Košický samosprávny kraj.

Časový rozsah aktivity: 90 min. v čase od 8.00 do 15.00 hod.

Trvanie aktivity: od 24.5.2023 do 29.09.2023

Miesto konania: Galéria Baníckeho múzea v Rožňave, Námestie baníkov 25, 048 01 Rožňava.


Kontakt:

Mgr. Gabriella Badin

e-mail: pedagog.galeria@banmuz.sk

tel.: 0907 769 338       

Názov prímateľa
Banícke múzeum v Rožňave

Celkový rozpočet:
9 670,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €