Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

EQO 2023 Pendulum

Krátky opis
Podujatie je audio - vizuálnou tematizáciou dramaturgickej koncepcie reflektujúcej 30 rokov samostatnej slovenskej spoločnosti. Ústredným motívom kyvadla (pendulum), ktorý vyjadruje pohyb medzi pólmi, tematizuje stav verejného diškurzu, opakujúcu sa polarizáciu sociálnych, kultúrnych či politických vzorcov. Podujatie realizované v spolupráci s Východoslovenskou galériou v Košiciach ako periférny sprievodný výboj v EQO.
Fotogaléria
Názov podujatia
Till the End of the World... still

Miesto konania / kraj
Spišský Hrhov / Levoča

Termín konania
04.06.2023

Popis projektu
Till the End of the World... still
Maroš Kontroš & Peter Maščák feat. Zintaer
EQO (priestor interaktívnej kultúry), Komenského 2, 05302 Spišský Hrhov
4/6/23 – nedeľa – 17:00
pop-up prezentácia
Pop-up podujatie je audio-vizuálnou performance, ktorá kombinuje vystúpenie košického hudobníka Zintaer-a (noise & dark ambient) s individuálnymi dielami vizuálnych umelcov Maroša Kontroša (maľba) a Petra Maščáka (video). Akcia je periférnym výbojom medzi-inštitucionálnej spolupráce EQO a Východoslovenskej galérie v Košiciach, kde stále prebieha výstava oboch autorov (kurátori Adam Macko & Miroslav Kleban). Jej ideový koncept - anarchia bad painting-u, hľadaná autenticita neopokalypsy (tá biblická sa snáď už aj stala, len sme si ju nevšimli...) dostáva podobu avantgardného hluku, koncertu alternatívnej súčasnej hudby komentujúcej vybrané vizuálne diela.
Veto kráse. Žiť si svoju katastrofu... Till the End of the World... still.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Názov prímateľa
SARAHS SK, N.O.

Celkový rozpočet:
14 570,00 €

Výška podpory:
13 000,00 €