Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrne leto Bélu Kélera

Krátky opis
Festival Kultúrne leto Bélu Kélera sa zameriava na komorné diela bardejovského rodáka Bélu Kélera, ktoré sú doplnené výberom z tvorby jeho súčasníkov, tanečnými kompozíciami majstrov rovnakého hudobného štýlu alebo tvorbou slovenských skladateľov. Koncerty sa konajú v Kélerovom rodisku Bardejove a na ďalších miestach v Prešovskom samosprávnom kraji.
Fotogaléria
Názov podujatia
Viktória Ballánová, soprán | Pavol Oravec, tenor | Maroš Klátik, klavír

Miesto konania / kraj
Zborov / Bardejov

Termín konania
10.09.2023

Popis projektu

ZÁVEREČNÝ KONCERT FESTIVALU KULTÚRNE LETO BÉLU KÉLERA 10. SEPTEMBRA V ZBOROVE

VIKTÓRIA BALLÁNOVÁ má za sebou úspešnú spoluprácu s orchestrami Cappella Istropolitana, Il Cuore Barocco, Slovak Sinfonietta, Metropolitný orchester Bratislava a mnohé ďalšie. Na divadelnej scéne debutovala roku 2017 postavou čínskej princeznej Mi v Lehárovej operete Zem úsmevov. V roku 2018 absolvovala turné po Rakúsku, Nemecku a Francúzsku s postavou Papageny v Mozartovej Čarovnej flaute. Počas celosvetovej pandémie sa intenzívne venovala nahrávacej činnosti. Od tohto obdobia spolupracuje so Slovenským rozhlasom.

PAVOL ORAVEC bol členom sólistických ansámblov v Mozartovom Requiem a v Mozartovej Korunovačnej omši C dur v sprievode Slovenského komorného orchestra Bohdana Warchala. Účinkoval taktiež ako sólista na BHS na „A cappella koncerte“ Slovenského filharmonického zboru. Začiatkom roku 2018 sa predstavil ako sólista na Novoročnom koncerte v Dome umenia Fatra v Žiline pod taktovkou dirigenta Adriána Kokoša. V októbri 2019 mal výnimočnú príležitosť predstaviť sa vo viedenskom Musikvereine, kde zaspieval tenorové sólo v 9. symfónii s Ódou na radosť Ludwiga van Beethovena.

MAROŠ KLÁTIK sólisticky spolupracoval s Moravskou filharmóniou Olomouc, Filharmóniou Bohuslava Martinů, Západočeským symfonickým orchestrom Mariánske Lázně a SKO Bohdana Warchala. Koncertoval v krajinách Európy, USA a Ázie. Ako sólista a komorný hráč účinkoval na hudobných festivaloch (Janáčkov festival Brno, Galéria hudby Nitra, Chopin festival Gaming). Je pravidelným hosťom festivalu Albrechtína (Ne)známa hudba. Pedagogicky pôsobí na Akadémii umení v Banskej Bystrici, Konzervatóriu v Bratislave a na VŠMU.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner festivalu.

Názov prímateľa
Spoločnosť Bélu Kélera

Celkový rozpočet:
4 100,00 €

Výška podpory:
3 600,00 €