Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Cyklus koncertov Quasars Ensemble

Krátky opis
Projekt Cyklus koncertov Quasars Ensemble je zameraný na prezentáciu pôvodnej slovenskej hudobnej tvorby, slovenského interpretačného umenia, ako aj prezentáciu u nás málo hrávaných významných diel kľúčových skladateľských osobností 20. a 21. storočia. Interpretom je komorný súbor Quasars Ensemble, ktorý za 15 rokov svojej existencie a vďaka medzinárodnému umeleckému kreditu privíta na koncertoch významné skladateľské a interpretačné osobnosti.
Fotogaléria
Názov podujatia
Quasars Ensemble | 15

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
29.05.2023

Popis projektu

Dátum:  29. 5. 2023 19.00 h
MiestoMalé
 koncertné štúdio RTVS, Mýtna 1,  Bratislava 


Účinkujúci:

Quasars Ensemble

Ivan Buffa, dirigent, klavír

Program:


Detlev Müller-Siemens - Distant Traces (2007)

Judit Varga - Broken Beauty (2018)

Dietmar Schermann - Antares (2013)

Olga Neuwirth coronAtion II: Naufraghi del mondo che hanno ancora un cuore (2020)

Michael Jarrell Assonance VI (1991)

 

Tvorba súčasných skladateľov nemeckej proveniencie, pedagogicky pôsobiacich na prestížnych európskych hudobných univerzitách, vytvára pestrú zvukomalebnú mozaiku, ktorou si súbor Quasars Ensemble pripomenie 15. výročie svojej existencie. 

Názov prímateľa
QUASARS

Celkový rozpočet:
27 000,00 €

Výška podpory:
22 000,00 €