Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúra v Župnom dome 2023

Krátky opis
Pozývame vás na V. ročník Festivalu poézie v Župnom dome v Púchove, ktorý sa opäť uskutoční posledný májový víkend. Na komornom poetickom podujatí vystúpia pôvodní členovia kultovej básnickej skupiny Barbarská generácia, ktorá sa sformovala v 90. rokoch minulého storočia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Festival poézie V: Barbarská generácia & Katarína Maliková

Miesto konania / kraj
Púchov / Púchov

Termín konania
27.05.2023

Popis projektu
Básnici Ján Litvák, Andrijan Turan, Kamil Zbruž a Robert Bielik nás opätovne zoznámia nielen z ich pôvodnou tvorbou, ale aj s novou poéziou. Viac o sebe a o tom, čo momentálne robia, nám prezradia v samostatnej diskusii
V závere literárnej akcie sa môžete tešiť na koncert MODUS VIVENDI_KATARÍNA MÁLIKOVÁ sólo.
PROGRAM:
27. 5. 2023 (sobota, čitáreň ŽD):
17:30 - 19:00 Ján Litvák, Andrijan Turan, Kamil Zbruž, Robert Bielik / Diskusia a čítačka autorskej poézie
20:00 Koncert: MODUS VIVENDI_KATARÍNA MÁLIKOVÁ sólo
Viac o literárnej skupine Barbarská generácia sa dočítate v tomto odkaze: https://www.litcentrum.sk/rozhovor/barbar-o-barbaroch?fbclid=IwAR2nUMEz4UVQiKLGl5XnhAYsUUnDL7EHAkyPJX8zqs2P8T7Yv3tiwAb-Noo" rel="nofollow noopener" role="link" tabindex="0" target="_blank" style="color: var(--blue-link); cursor: pointer; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; outline: none; list-style: none; margin: 0px; text-align: inherit; padding: 0px; -webkit-tap-highlight-color: transparent; touch-action: manipulation; display: inline; font-family: inherit;">https://www.litcentrum.sk/rozhovor/barbar-o-barbaroch?fbclid=IwAR2nUMEz4UVQiKLGl5XnhAYsUUnDL7EHAkyPJX8zqs2P8T7Yv3tiwAb-Noo" class="x11i5rnm xat24cr x1mh8g0r x1vvkbs xtlvy1s" style="margin: 0.5em 0px 0px; overflow-wrap: break-word; font-family: " segoe="" ui="" historic",="" "segoe="" ui",="" helvetica,="" arial,="" sans-serif;="" color:="" rgb(5,="" 5,="" 5);="" font-size:="" 15px;"="">Vstupné: 5 €.
Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia
Názov prímateľa
PODIVNÝ BARÓN

Celkový rozpočet:
26 000,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €