Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

365 dní v knižnici

Krátky opis
Neduhy sociálnych sietí – čo s nami robia?; 2 prednášky pre študentov SŠ; 1 prednáška pre verejnosť (rodičov) - Spoznajte sociálne siete, na ktorých sú vaše deti; 24. máj 2023 o 9.00, 10.45 a 16.00 hod. Prednáša redaktor Denníka N Vladimír Šnídl.
Fotogaléria
Názov podujatia
Neduhy sociálnych sietí – čo s nami robia? Spoznajte sociálne siete, na ktorých sú vaše deti.

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
24.05.2023

Popis projektu

Vladimír Šnídl sa vo svojej prednáške na tému Neduhy sociálnych sietí – čo s nami robia? zameria na nové fenomény, ktoré priniesli sociálne siete. Skloňovať sa bude aj meno Andrewa Tatea - známeho autora mizogýnneho obsahu najmä na sociálnej sieti tínedžerov – TikToku. Venovať sa bude aj skrášľovacím videám – ako ovplyvňujú sebaobraz dospievajúcich dievčat. V prednáške pre rodičov - Spoznajte sociálne siete, na ktorých sú vaše deti - Šnídl rozoberie aj to, čo robia s deťmi skrášľovacie filtre a ako na chlapcov pôsobia statusy, ktoré nabádajú k útoku a násiliu voči dievčatám. 

          Vladimír Šnídl je redaktor Denníka N, kde sa špecializuje na témy ako sú vojenské nákupy, doprava a šírenie dezinformácií. V knihe Pravda a lož na Facebooku (2017) sa venuje fenoménu hoaxov a konšpiračných teórii na slovenskom a českom internete. Spolu s prokremeľskou propagandou a najnovšie neduhmi sociálnych sietí sú to témy jeho prednášok na slovenských školách.

Názov prímateľa
Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši

Celkový rozpočet:
5 620,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €