Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrne leto Bélu Kélera

Krátky opis
Festival Kultúrne leto Bélu Kélera sa zameriava na komorné diela bardejovského rodáka Bélu Kélera, ktoré sú doplnené výberom z tvorby jeho súčasníkov, tanečnými kompozíciami majstrov rovnakého hudobného štýlu alebo tvorbou slovenských skladateľov. Koncerty sa konajú v Kélerovom rodisku Bardejove a na ďalších miestach v Prešovskom samosprávnom kraji.
Fotogaléria
Názov podujatia
Karol Nitran, lesný roh | Lucia Laškody, klavír

Miesto konania / kraj
Bardejov / Bardejov

Termín konania
20.06.2023

Popis projektu
Na druhom koncerte festivalu Kultúrne leto Bélu Kélera v Starej synagóge v Bardejove vystúpi dlhoročný 1. hornista Slovenskej filharmónie Karol Nitran s klavírnym sprievodom Lucie Laškody. 

Karol Nitran od roku 2005 zastával post prvého hornistu v Slovenskej filharmónii. Pravidelne sa venuje komornej hre - Musica Academica Praga, orchester Novej scény v Bratislave, SKO Bohdana Warchala, orchester Lúčnice. Spoluzaložil dychové kvinteto Una anima, s ktorým odohral množstvo koncertov na Slovensku aj v zahraničí a zúčastnil sa s ním medzinárodnej súťaže dychových kvintet v Marseille. Spolupracoval so súborom súčasnej hudby Melos Ethos Ensemble a príležitostne aj so Slovenským dychovým kvintetom.

Lucia Laškody sa hudbe venuje už od detstva. Klavírny odbor absolvovala na konzervatóriu v Košiciach. V štúdiu hry na klavír pokračovala na VŠMU v Bratislave. Počas štúdii na konzervatóriu spolupracovala aj so Štátnou filharmóniou Košice. V roku 2012 vystúpila v rámci Medzinárodného hudobného festivalu Forfest Czech Republic v Kroměříži, o rok neskôr sa stala semifinalistkou medzinárodnej súťaže Pianista 2013 v Prahe. V roku 2013 absolvovala študijný pobyt na Akademii Muzycnej v Krakowe. V roku 2013 uviedla obnovenú premiéru 3. klavírnej sonáty Karola Elberta v Slovenskom národnom múzeu a v repríze aj na Trnavskej hudobnej jari 2014.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner festivalu.
Názov prímateľa
Spoločnosť Bélu Kélera

Celkový rozpočet:
4 100,00 €

Výška podpory:
3 600,00 €