Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ooo_2023

Krátky opis
Soundartové dielo amerického skladateľa experimentálnej hudby Alvina Luciera I Am Sitting in a Room z roku 1969 patrí medzi zásadné diela elektroakustického experimentu. Realizácia v podaní F. Királya a E. Vozárovej.
Fotogaléria
Názov podujatia
úúú session #6: I Am Sitting in a Room / Košice

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
18.05.2023

Popis projektu

Soundartové dielo amerického skladateľa experimentálnej hudby Alvina Luciera I Am Sitting in a Room z roku 1969 patrí medzi zásadné diela elektroakustického experimentu. Skladba pozostáva z naživo predneseného textu, ktorý sa nahráva, jeho záznam sa púšťa späť do miestnosti a opätovne sa nahráva. Tento proces sa opakuje, artikulácia ľudskej reči sa postupne vytráca, slová sa stávajú nezrozumiteľnými a nahrádzajú ich čisté rezonančné harmónie a tóny miestnosti.

Vďaka jedinečnej rezonančnej charakteristike každej miestnosti, v ktorej sa I Am Sitting in a Room realizuje, výsledok sa vždy líši od predošlých uvedení. Dielo bolo po prvý raz realizované v Guggenheimovom múzeu v New Yorku v roku 1970.

I Am Sitting in a Room okrem iného skúma otázku, nakoľko hudbu vytvárajú hudobníci, nástroje a priestor v ktorom sa hudba odohráva. Zároveň je úmyslom autora vyrovnávať sa s nedokonalosťami ľudksej reči a je aj absolútnym vyjadrením jedinečnosti priestoru, v ktorom sa divák a performer stretávajú.

____________________

ALVIN LUCIER – I AM SITTING IN A ROOM (1969)

Predvedenie: Eva Vozárová (hlas), Fero Király (mix)

Séria úúú ssesions je súčasťou projektu ooo_2023, ktorý podporil ako hlavný partner z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. Ďakujeme

Názov prímateľa
ooo

Celkový rozpočet:
18 790,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €