Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Spievanky pod Pohanským vrchom

Krátky opis
scénický program folklórnych kolektívov a jednotlivcov
Fotogaléria
Názov podujatia
Spievanky pod Pohanským vrchom

Miesto konania / kraj
Stredné Plachtince / Veľký Krtíš

Termín konania
03.06.2023

Popis projektu

26. ročník Spievaniek pod Pohanským vrchom prinesie širokej verejnosti program, ktorý sa bude niesť v duchu návratu k tradíciám. Našou snahou je prepojiť folklórny prejav s často spomínanou a rozoberanou - enviromentálnou problematikou. Vďaka scénickému programu folklórnych kolektívov a jednotlivcov poskytneme náhľad na život minulých generácií a to hlavne z hľadiska ich envirogramotnosti. Program bude venovaný tradičnej remeselnej výrobe, využívaniu a spracovávaniu dostupných prírodných zdrojov tradičným, ale aj kreatívnym spôsobom. Účinkujúci - FSk Bažalička z Plachtiniec a Príbeliec, FSk Lieščina z Rimavskej Soboty, FSk Rozmarín z Veňarca /Maďarsko/, Ženská spevácka skupina z Hrušova, ĽH bratov Drozdíkovcov v Hrušova a ľudoví rozprávači z Plachtiniec a Príbeliec.

Názov prímateľa
Hontiansko-ipeľské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
2 560,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €