Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

SPRAVODLIVÍ - Divadelní svět Brno

Krátky opis
Slovenské komorné divadlo Martin bude reprezentovať svoju tvorbu a Slovensko inscenáciou IOKASTÉ v réžii umeleckého šéfa SKD Martin Lukáša Brutovského na 13. ročníku medzinárodného festivalu DIVADELNÍ SVĚT BRNO.
Fotogaléria
Názov podujatia
IOKASTÉ - Divadelní svět Brno

Miesto konania
Česká republika

Termín konania
19.05.2023

Popis projektu

Slovenské komorné divadlo Martin bude reprezentovať svoju tvorbu a Slovensko inscenáciou IOKASTÉ v réžii umeleckého šéfa SKD Martin Lukáša Brutovského na 13. ročníku medzinárodného festivalu DIVADELNÍ SVĚT BRNO.

Festival vytvára platformu na prezentáciu vybraných divadelných inscenácií, divadelníkom ponúka možnosť získať prehľad o tvorbe ich kolegov a konfrontovať sa s ňou. Funguje ako zrkadlo aktuálnej divadelnej tvorby – odráža jej stav a podnecuje reflexiu divadla s priestorom na dialóg tvorcov, kritikov a teoretikov.

IOKASTÉ je koprodukčný projekt SKD Martin a Mestských divadiel pražských. Koprodukcia vznikla na základe organizovanej spolupráce pod dohľadom Union des Théâtres de l’Europe – UTE (Únia európskych divadiel) v rámci väčšieho projektu.

Uvedenie inscenácie IOKASTÉ na 13. ročníku medzinárodného festivalu DIVADELNÍ SVĚT BRNO: 19. máj 2023.


Vznik inscenácie IOKASTÉ  a jej uvedenie na festivale DIVADELNÍ SVĚT BRNO z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Slovenské komorné divadlo Martin

Celkový rozpočet:
7 150,00 €

Výška podpory:
1 400,00 €