Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

20 rokov čítame s Osmijankom - pridaj sa aj ty! - Osmijankova literárna záhrada

Krátky opis
Putovná výstava Osmijankova literárna záhrada je kreatívnou čitárňou, v ktorej návštevníci "sadia" semienka svojho čitateľstva. Výstava pozýva malých aj veľkých čitateľov k tvorivej čitateľskej hre. Prostredníctvom interaktívnych objektov, ktoré navrhla slovenská scénografka Naďa Salbotová, sa malí aj veľkí čitatelia hravým, zážitkovým spôsobom zoznamujú s jednotlivými literárnymi žánrami, knižnými dielami zo slovenských vydavateľstiev.
Fotogaléria
Názov podujatia
Osmijankova literárna záhrada - putovná výstava

Miesto konania / kraj
Čadca / Čadca

Termín konania
18.05.2023 - 31.08.2023

Popis projektu

Celou záhradou  - jej ôsmimi stanovištiami - ich sprevádza literárny hrdina z knižky Kristy Bendovej Osmijanko so svojím verným kamarátom Osmidunčom. Dozvedia sa čo je životopis, rodostrom aj ako a kde sa môže narodiť rozprávkový hrdina. Svoje "záhradnícke" zručnosti si môžu vyskúšať aj pri stavaní veršoplôtikov Tomáša Janovica, Miroslava Válka, či Pavla Országha Hviezdoslava. Prechádzka záhradou však prináša aj prekážky- napríklad  - ako prejsť cez močiar-porekadlovník či odkliať princeznú. Po náročnej "záhradníckej" práci si všetci môžu oddýchnuť v peliešku plnom skvelých kníh. V ňom môžu aj porozmýšľať kde a kedy je im s knihou dobre. Za to ich Osmimetrovnica kráľovská svojím krásnym kvetom odmení. V aktuálnom období je na výstave pozornosť upriamená na tvorbu Kristy Bendovej, keď oslavujeme 100. výročie jej narodenia – majestátny strom Rozprávkovník Kristy Bendovej, predstavuje jej životopis, osudové "osmičkové" obdobie jej života, keď pre Slovenský rozhlas písala Osmijankove rozprávky. Celou záhradou sprevádza návštevníkov Osmijankova mapa – skladací pracovný list plný hravých úloh z jednotlivých stanovíšť literárnej záhrady.

Projekt je podporovaný z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

 

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
18 300,00 €

Výška podpory:
14 000,00 €