Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Upgradni sa

Krátky opis
Upgradni sa a zvýš svoje profesijné a osobnostné kompetencie. Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach pozýva knihovníčky a knihovníkov na odborné vzdelávanie, ktoré pripravila. V rámci projektu Upgradni sa, si kladie za cieľ prispieť k rozvoju ich odborných znalostí tak, aby dokázali v kvalitnejšom pracovnom prostredí poskytovať verejnosti lepšie služby.
Fotogaléria
Názov podujatia
Ako sprostredkovať čitateľský zážitok

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
16.05.2023

Popis projektu

V rámci vzdelávacieho cyklu, ktorý bude v knižnici prebiehať v mesiacoch apríl – november 2023, pripravila 8 tematických prednášok. Vzdelávanie bude realizované v dvoch tematických okruhoch zážitkovou formou tak, aby sa účastníci aktívne zapájali a učili sa novým zručnostiam prakticky. Lektormi jednotlivých tém budú renomovaní odborníci vo svojej oblasti.

V utorok 16. mája sa o 9:30 uskutoční v centrálnej knižnici (Hviezdoslavova 5, Košice) prednáška na tému Ako sprostredkovať čitateľský zážitok s Ľubomírom Jaškom.

V rámci nej sa dozvieme niečo k výberu dobrých kníh, ako sa nájsť v obrovskej ponuke literatúry. Ako zážitok z knihy zhmotniť do jednoduchej recenzie a ako písať pútavo. Ľubomír Jaško poukáže na rozdiely v písaní pre printové a internetové médiá. Spolu sa zamyslíme nad tým či chceme spraviť knihe len dobré promo alebo ju aj kriticky hodnotiť. A ako sprostredkovať informácie aj z populárno-náučnej literatúry.

Na prednášku je potrebné sa prihlásiť najneskôr do piatka 12. mája https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSczHWrQd6Q3eF6k2KD5iNLDzUM-RrVenazMMz9pJ90fT0SW-g/viewform" style="transition-property: color, background-color, border-color; transition-duration: 0.2s; transition-timing-function: linear; color: rgb(3, 169, 244);">prostredníctvom online formulára.

Názov prímateľa
Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach

Celkový rozpočet:
2 240,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €