Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

20 rokov čítame s Osmijankom - pridaj sa aj ty! - Osmijankova literárna záhrada

Krátky opis
Celoslovenský čitateľský projekt na podporu rozvoja čitateľskej gramotnosti detí mladšieho školského veku.
Fotogaléria
Názov podujatia
Semienka v Osmijankovej literárnej záhrade

Miesto konania / kraj
Stará Turá / Nové Mesto nad Váhom

Termín konania
05.05.2023 - 22.05.2023

Popis projektu

Literárne lekcie s umeleckým programom súvisia s 19. ročníkom celoslovenskej čitateľskej súťaže Osmijankova literárna záhrada, v ktorej sa súťažiaci zoznamuju s 8 mimi literárnymi dielami zo slovenskej aj zahraničnej literatúry, s hodnotnými dielami, ktoré ponúkajú aktuálne témy reflektujúce život dieťaťa mladšieho školského veku: môj domov a moje miesto v ňom, hľadanie vnútornej sily na prekonanie zmien, hrdinské skutky, pomoc druhým, sila kamarátstva i ekologické témy súvisiace s klimatickými zmenami našej planéty a pod. Súčasťou lekcií je oslava 100. výročia narodenia Osmijankovej mamy, spisovateľky Kristy Bendovej. Výtvarné spracovanie 19. ročníka je dielom slovenského ilustrátora Ďura Balogha.

Projekt Osmijankova literárna záhrada je podporovaný z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, ktorý j e zároveň hlavným partnerom projektu.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
18 300,00 €

Výška podpory:
14 000,00 €