Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Príbeh hudby - pridaj sa k nám!

Krátky opis
Bratislavský chlapčenský zbor v spolupráci so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu a Vojenskou hudbou prinášajú ďalšiu časť najväčšieho celoslovenského cyklu koncertov pre celú rodinu, Príbeh hudby, ktorý bol tento rok nominovaný na ocenenie Krištáľové krídlo. Viac ako 100 účinkujúcich vás presvedčí, že na vstup do sveta hudby nie je ani dnes neskoro a rozhodnutie stať sa žiakom základnej umeleckej školy môže byť jedným z najlepších v živote!
Fotogaléria
Názov podujatia
Príbeh hudby - PRIDAJ SA K NÁM!

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
11.05.2023 - 13.05.2023

Popis projektu

Najväčší celoslovenský cyklus koncertov pre mladých ľudí, Príbeh hudby, oslavuje 10 rokov svojej existencie a pri tejto príležitosti prináša nový koncert „Pridaj sa k nám!“, ktorý má za cieľ upriamiť pozornosť na základné umelecké školy, ako na priestor plný kreativity, radosti a priateľstiev.

„V rámci koncertu chceme oživiť a podporiť záujem detí o štúdium hry na hudobné nástroje. Vnímame signály od symfonických orchestrov, konzervatórií i vysokých umeleckých škôl, ktoré registrujú výrazne nižší záujem mladých ľudí o štúdium hry na hudobné nástroje, predovšetkým dychové. S Bratislavským chlapčenským zborom sme sa rozhodli podporiť základné umelecké školy, ktoré vychovávajú mladé talenty a sú vzácnym ostrovom radosti a inšpirácie pre mladých ľudí,“ hovorí autor projektu a zbormajster Bratislavského chlapčenského zboru, Gabriel Rovňák.

Koncert, ktorý pútavým spôsobom poukáže na možnosť vstupu do sveta hudby, zaznie v spolupráci s RTVS už 11. a 13. mája 2023 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu. Diváci sa môžu tešiť na viac ako 100 účinkujúcich: Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Bratislavský chlapčenský zbor (zbormajsterka, Magdaléna Rovňáková), Vojenská hudba, Šimon Svitok – barytón, Michal Šoltis – pozauna (12-ročný), Gabriel Rovňák – dirigent a moderator. 


Vďaka streamu podujatia, ktorý ponúkne RTVS, budú môcť jeden z koncertov sledovať aj deti v školách na celom Slovensku. „Príbeh hudby si budú môcť žiaci pozrieť aj cez interaktívne tabule v triedach. Tešíme sa obrovskému záujmu, dlhšie ako mesiac pred koncertom máme registrovaných už viac ako 17.000 divákov z celého Slovenska,“ uvádza Gabriel Rovňák.

Za 10 rokov svojej existencie priniesol priniesol projekt „Príbeh hudby“ množstvo koncertov, ktoré sa stretli s mimoriadnym ohlasom (naposledy Príbeh hudby – slovenská hudba, ktorý propagoval diela našich autorov). Koncerty môžu poslucháči naživo počuť v spolupráci so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, Štátnou filharmóniou Košice, Operou Slovenského národného divadla, Štátnym komorným orchestrom Žilina a Bratislavským chlapčenským zborom, ktorý celý projekt nášmu publiku prináša.

„Veľmi sa teším, že naši spevaví chlapci sú pre ostatné deti inšpiráciou. Pre nás, tvorcov a interpretov, je najkrajšou odmenou nielen dlhotrvajúci potlesk a krásne ohlasy, ale najmä to, že návštevníkov nášho Príbehu hudby stretávame na koncertoch klasickej hudby či v opere a s istotou hovoria, že práve na našich koncertoch sa pre tento typ hudby nadchli“ - uzatvára Magdaléna Rovňáková, zakladateľka a zbormajsterka Bratislavského chlapčenského zboru.

Vstupenky na koncert sú dostupné https://www.ticketportal.sk/event/Pribeh-hudby-Pridaj-sa-k-nam" style="text-size-adjust: none; -webkit-tap-highlight-color: transparent; margin: 0px; border: 0px; outline: 0px; padding: 0px; font-size: 15px; vertical-align: baseline; color: inherit; cursor: pointer; text-decoration-line: underline; font-family: Ubuntu, sans-serif; background-color: rgb(255, 255, 255); -webkit-font-smoothing: antialiased !important;">v sieti Ticketportal.

Názov prímateľa
Občianske združenie BChZ

Celkový rozpočet:
10 400,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €