Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Aktivity Príchod Godota 2022/2023

Krátky opis
Performatívna prednáška o Jozefíne Kohen Oravcovej. Jej dielo má veľký význam v kontexte nielen slovenskej histórie, ale aj dejín ako celku v spojení s politickou minulosťou vo svete a následnými dejinnými zvratmi. Ako osoba bola významná nielen z pohľadu umelkyne, ale aj z pohľadu aktivistky, ekologičky, feministiky...
Fotogaléria
Názov podujatia
Čo na to Jozefína?

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
21.04.2023

Popis projektu
 Máme potrebu podeliť sa o jednotlivé etapy jej života, ktoré významne prispievali k dejinám Slovenska, ale aj k rodinných peripetiám a nikdy nekončiacom tajomstve v jej prítomnosti. Jozefína bola umelkyňa so zmyslom pre vášeň a umenie. Milovala život a pomáhala ľuďom okolo seba. Zanechala rozľahlé dielo, jeho väčšia časť je práve v Amerike, ale podarilo sa isté artefakty nájsť aj na Slovensku. Diela, ale aj Jozefínine obľúbené predmety (panvica), hrob jej zvieratka, listy, či iné.
Radi by sme jej život predstavili verejnosti, keďže si myslíme, že bol bohatý nielen na tvorbu, ale aj na ľudskú stránku, empatiu a žitie prítomna.
Umelecký tím: Soňa Ferancová, Renáta Ptačin, Heidi Šinková, Jozefína K. Oravcová, Juraj Hajnal
Produkcia: Príchod Godota
Nutná rezervácia: juraj.hajnal.dfp@gmail.com
Obmedzený počet miest.
Vstupné: 8€, študenti 5€
9€ s osobnou interakciou
Hlavný partner: Fond na podporu umenia.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partner: Múzeum J. Cikkera
Ďakujeme
Názov prímateľa
Príchod Godota

Celkový rozpočet:
5 936,00 €

Výška podpory:
5 100,00 €