Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúra v Župnom dome 2023

Krátky opis
Sme veľmi radi, že vám opäť môžeme predstaviť niečo nové, svieže a zaujímavé! Tanečné divadlo v ktorom sa predstaví aj Púchovčan Daniel Raček.
Fotogaléria
Názov podujatia
DOSKY: Na dlhé lakte /Neskorý zber/

Miesto konania / kraj
Púchov / Púchov

Termín konania
04.05.2023

Popis projektu
Autorský projekt s názvom Na dlhé lakte prináša v pohyblivých obrazoch témy proximity, ohraničenia ale aj priepustnosti a obmedzení. Skúma mieru blízkeho až úzkeho kontaktu s partnerom, ktorá nezávisí od metrickej vzdialenosti. Trpezlivosť, s akou podstupujeme procesy nastavené „na dlhé lakte“, nám poskytuje možnosť reflexie našich spontánnych rozhodnutí a reakcií, možnosť vychutnať si prítomnosť a realitu, v otvorenom priestore kĺzať po pomyslených krivkách geografického záznamu krásy a radosti. Všetci chceme niečo zanechať ale kto sa na to chce pozerať?
Galéria reprezentuje pamäť a históriu. Jej prítomnosť ponúka konfrontáciu so sebou samým, so slobodou, s obmedzeniami a hranicami.
Neskorý zber
Občianske združenie Neskorý zber vzniklo na jeseň roku 2014. Založili ho skúsení tanečníci, choreografi a taneční pedagógovia: Monika Čertezni, Lucia Holinová, Daniel Raček a Anna Sedlačková, ktorí pôsobia v oblasti súčasného tanca viac ako 25 rokov. Zámerom združenia je vytvárať priestor pre zdieľanie umeleckých názorov a
výpovedí zrelej generácie tanečných umelcov. Združenie zaujíma tiež medzigeneračný a medziodborový dialóg a progresívne pedagogické prístupy. Za posledných 5 rokov realizovalo združenie takmer 40 predstavení na Slovensku a v zahraničí, adaptovalo svoje diela do exteriéru a site - specific, odpremiérovalo 4 celovečerné
inscenácie a každoročne organizuje vzdelávacie workshopy zamerané na progresívne pedagogické prístupy. Členskú základňu postupne obohatili tanečnica a pedagogička Katarína Vlniešková a svetelný dizajnér Jozef Miklós.
Tvorivý tím projektu:
choreografia/interpretácia: Monika Čertezni, Daniel Raček, Anna Sedlačková, Katarína Vlniešková
scéna a kostýmy: Alica Mikócziová
hudba: Peter Zagar
svetelný dizajn: Jozef Miklós
technická podpora: Adam Sedlačko
produkcia: Neskorý zber, o.z.
Vstupné: 7€
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Názov prímateľa
PODIVNÝ BARÓN

Celkový rozpočet:
26 000,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €