Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Gašparko a strašidlo na hrade

Krátky opis
Tradičné marionetové divadlo
Fotogaléria
Názov podujatia
Gašparko a strašidlo na hrade

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
22.04.2023

Popis projektu

Boli to krásne časy , keď po mestách a dedinách chodili starodávny bábkari so svojim marionetovým divadlom a rozdávali radosť a pohodu ďeťom aj dospelým. Tretím zo série tradičných predstavení Gašparko a strašidlo na hrade Divadlo Harry Teáter  Jána Haruštiaka ďalej oživuje tieto  časy. Nadväzuje na tradíciu kočovných bábkarov a chce dopriať divákom skvelú zábavu. Gašparko, hlavný predstaviteľ každej klasickej marionetovej rozprávky, ktorý vyrieši každý problém, je aj tu hlavným hrdinom. V našom divadelnom kuse svojim dôvtipom, odvahou a výmyslami pomôže Julinke oslobodiť hrad od ducha, a dokonca vyslobodí aj ... Ale koho, to sa dozviete u nás v divadle. V predstavení budete počuť aj verklík, ktorý tomuto predstaveniu dodáva krásny starodávny nádych.

Názov prímateľa
Harry Teater, o. z.

Celkový rozpočet:
2 632,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €