Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Nositelia tradícií

Krátky opis
Krajská súťažná prehliadka folklórnych skupín Nitrianskeho kraja v Novej Vsi nad Žitavou. Začiatok programu o 14.00, rozborový seminár a škola tanca pod vedením FSk Brezinky z Polomky 17.00 - 18.30. Vyhlásenie výsledkov 19.00.
Fotogaléria
Názov podujatia
Nositelia tradícií - krajská postupová súťažná prehliadka folklórnych skupín

Miesto konania / kraj
Nová Ves nad Žitavou / Nitra

Termín konania
20.05.2018

Popis projektu

V nedeľu 20. mája 2018 od 14.00 prežijeme v Novej Vsi nad Žitavou folklórne popoludnie s Nositeľmi tradícií. Organizátorom krajskej postupovej súťaže a prehliadky je Krajské osvetové stredisko v Nitre v spolupráci s obcou Nová Ves nad Žitavou a Katedrou etnológie a folkloristiky FF UKF v Nitre. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Program nesúťažne otvorí domáca folklórna skupina Novianka z Novej Vsi nad Žitavou. Počas súťažného programu vystúpia so svojimi programovými číslami skupiny FSk Kovarčanka z Kovariec – Čepenie nevesty, FSk Čeľaďania z Čeľadíc – Máj, máj zelený, FSk Jaročan z Jarku – Svadba-čepení nevesty, FSk Praslica z Kozároviec – Na krštení a FSk Gyöngyösbokréta z Iže – Oberačková veselica. Ako hosť príde FSk Brezinky z Polomky s programovým číslom „Na Katarínu“. Jednotlivé vystúpenia bude hodnotiť 5-členná odborná porota v zložení Agáta Krausová, Margita Jágerová, Barbora Morongová, Bernard Garaj a Slavomír Ondejka. Po programe bude pre vedúcich skupín a členov rozborový seminár, kde im odborná porota poskytne prípadné rady a návrhy na vylepšenia programových čísel. Ostatní účastníci a diváci sa naučia tance z Polomky pod vedením členov FSk Brezinky a užijú si voľnú zábavu. Počas celého dňa budú prebiehať ukážy tradičných remesiel. Na záver vyhlásime víťaznú skupinu, postupujúcu do celoštátneho kola súťaže Nositelia tradícií, ktoré sa bude konať 4. - 5.8.2018 v Zuberci.

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
5 350,00 €

Výška podpory:
4 700,00 €