Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Ateliér.EM výstavy + sympózium 15 SEM

Krátky opis
výstava diel 50 autorov v galérii ZáHRADA / celoročná výstava. Diela vznikli od roku 2009 v rámci sympózií 1.-14.SEM
Fotogaléria
Názov podujatia
Socha v ZáHRADE

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
30.03.2023 - 30.10.2023

Popis projektu

Výstava diel 50 autorov v galérii ZáHRADA / celoročná výstava. Diela vznikli od roku 2009 v rámci sympózií 1.-14.SEM.

Na rohu Gorazdovej a Langsfeldovej ulice v Bratislave sa nachádza open air galéria ZáHRADA (od roku 2013) s vystavenými veľkoformátovými a sochárskymi site specific dielami, ktoré vznikli počas medzinárodných sochárskych sympózií 1-14 SEM v rokoch 2009 – 2022. Medzinárodné sympózium umenia pod názvom SEM, je od roku 2009 každoročne organizované na počesť Erny Masarovičovej (1926 – 2008), významnej slovenskej sochárky a zakladateľky moderného slovenského šperkárstva a medailérstva.

SEM je interdisciplinárnym a multimediálnym stretnutím umelkýň a umelcov z rôznych oblastí výtvarného umenia- sochárov, šperkárov, maliarov, fotografov, ktoré sa koná v autentickom prostredí, kde žila a tvorila Erna Masarovičová.

Iniciátorkou a hlavnou usporiadateľkou sympózií je od roku 2009 dcéra Erny Masarovičovej, sochárka Kata Kissoczy a Ateliér.EM. 

Názov prímateľa
Ateliér.EM

Celkový rozpočet:
24 600,00 €

Výška podpory:
22 000,00 €