Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Štyri knihy pre deti a mládež

Krátky opis
Zámerom projektu bolo vydanie 4 titulov, ktoré svojou literárnou i výtvarnou kvalitou obohatia slov. lit. pre deti a mládež o pôvodnú i prekladovú tvorbu: 1. Jankina perinka - pre deti od 3 do 5 rokov. 2. Psíček muzikant - pre deti od 2 rokov. 3. Kam zmizlo more - pre deti od 5 do 7 rokov. 4. Eristika Arthura Schopenhauera alebo Umenie, ako o svojej pravde presvedčiť iných - pre čitateľov od 14 rokov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Štyri knihy pre deti a mládež

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.07.2021 - 31.03.2023

Popis projektu

1. Jankina perinka (aut. A. Miller; prekl. z angličtiny Z. Vilikovská; ilustr. M. Dusíková). Jemný, citlivý príbeh z pera klasika svetovej literatúry rozpráva o tom, ako dieťa rastie a múdrie. Na Slovensku vychádza po takmer 50 rokoch v novom preklade a s originálnymi ilustráciami). Pre deti od 3 do 5 rokov.

2. Psíček muzikant (aut. M. Števková; ilustr. V. Baránková). Nový autorský titul výtvarne poetickým spôsobom rozvíja u detí vzťah k hudbe, kamarátom, obrazotvornosť a slovnú zásobu. Voľné pokračovanie knihy Psíček nie je bábika. Pre najmenšie deti.

3. Kam zmizlo more? (aut./ilustr. M. a T. Prochasko; prekl. z ukrajinčiny Ľ. Matejko) - pôvabný rodinný príbeh ozvláštnený metaforikou blízkou detskému veku vychádza ako voľné pokračovanie titulu Kto nám z neba sype sneh? zapísaného na čestnú listinu IBBY 2020 v kategórii Preklad.  Príbeh o priateľstve ponúka deťom jednoznačnú odpoveď na to, čo je v živote šťastie. Kniha získala ocenenie ako Najkrajšia a najlepšia detská kniha zimy 2021. Pre deti od 5 do 7 rokov

4. Eristika Arthura Schopenhauera alebo Umenie, ako o svojej pravde presvedčiť iných (aut. Ľ. Matejko; ilustr. F. Jablonovský). Vydanie prináša moderne poňatý preklad textu A. Schopenhauera s komentármi a vysvetlivkami. Príťažlivé vydanie s ilustráciami etablovaného karikaturistu prispieva k formovaniu kritického myslenia mladých ľudí. Pre čitateľov od 14 rokov.

Názov prímateľa
Vydavateľstvo BUVIK, s. r. o.

Celkový rozpočet:
27 998,00 €

Výška podpory:
9 000,00 €