Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Bubliny

Krátky opis
Projekt Bubliny bol bábkový tábor - týždňový kurz pre deti v Galérii Ľudovíta Fullu zameraný na presahy bábkového divadla do videa, fotogragie a akustickej hudby. Spoločným prvkom bola teritoriálnosť, či strach z narušenia osobnej hranice, ktorá sa počas pandémie stenšila.
Fotogaléria
Názov podujatia
Bubliny - Týždňový bábkový tábor zameraný na presahy bábkového divadla do videa, fotografie a akustickej hudby.

Miesto konania / kraj
Ružomberok / Ružomberok

Termín konania
01.07.2022 - 14.08.2022

Popis projektu

Bábkové príbehy, ktoré vznikli počas kurzu,  reflektovali životy detí rôzneho kultúrneho, etnického a náboženského pozadia. Inšpiráciou v projekte bola scénografická divadelná tvorba svetového umelca Ľudovíta Fullu-ikonickej osobnosti Liptova. Kurz bol zameraný na deti vo veku od 7-14 rokov. Do projektu sa zapojilo 10 detí, ktoré boli vedené osobnosťami z oblasti kultúry - hudobný skladateľ Peter Machajdík, bábková scénografka Michaela Urbanová (divadlo Šem), dramaturg a bábkoherec Roman Večerek. Projekt inovujúcim spôsobom zviditeľnil tvorbu vybraných autorov a poskytol priestor novým mladým talentom v regióne Liptov. Výsledkom bola premiéra bábkového predstavenia dňa 8.7. 2022 s názvom +-2m, 1x experimentálny videozáznam s hudobnou zložkou a fotodokumentácia projektu. projekt bol súčasťou Kultúrneho leta 2022 v Ružomberku.

Názov prímateľa
Fotobežka o.z.

Celkový rozpočet:
3 190,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €