Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Rekonštrukcia a mobiliár historického depozitára Tekovského múzea v Leviciach

Krátky opis
Tekovské múzeum v Leviciach pozýva na prednášku ZA ZATVORENÝMI DVERAMI. Stretneme sa 25. apríla o 17.00 v koncertnej sále múzea v Kapitánskej budove. Dozviete sa zaujímavosti zo zákulisia múzejnej praxe. Čo je depozitár? Ako múzejníci ochraňujú a uchovávajú zbierky. Ako sa depozitár rekonštruoval a aký je jeho režim. A na záver sa pozrieme aj za zatvorené dvere, kde sa návštevníci bežne nedostanú. Prednáša historička múzea, Nikola Mihálová. Vstup na prednášku je zdarma.
Fotogaléria
Názov podujatia
Za zatvorenými dverami

Miesto konania / kraj
Levice / Levice

Termín konania
25.04.2023

Popis projektu

Prednáška prezentuje výsledky dvoch projektov, ktoré Tekovské múzeum v Leviciach realizovalo v rokoch 2020 a 2021. Je to rekonštrukcia historického depozitára a Ochrana zbierok Tekovského múzea v Leviciach. Zámerom je širokej verejnosti sprístupniť priestor, ktorý nie je bežne dostupný. Priblížiť úskalia múzejnej praxe a základných múzejných činností.

Názov prímateľa
Tekovské múzeum v Leviciach

Celkový rozpočet:
8 650,00 €

Výška podpory:
7 500,00 €