Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Martin Martinček, Ján Kudlička, Ján Kuska

Krátky opis
Výstava Tvárny portrét krajiny vo vzájomných súvislostiach prezentuje tvorbu troch generačne viac či menej vzdialených autorov; fotografa Martina Martinčeka (1913 – 2004), maliara Jána Kudličku (1948) a filmára a fotografa Jána Kusku (1959). Spojovacím prvkom všetkých troch autorov je miesto, kde sú dlhodobo ukotvení, a téma, ktorá sa k tomuto miestu viaže. Ide predovšetkým o krajinu Liptova a Oravy, prírodnú i kultúrnu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tvárny portrét krajiny

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
24.03.2023 - 23.06.2023

Popis projektu

Výstava je

skôr pokusom dať do vzájomného vzťahu

s inými autormi tvorbu umelca, ktorý svojím

umeleckým pohľadom predovšetkým na krajinu

Liptova, priamo i nepriamo ovplyvnil a vedome

či podvedome stále ovplyvňuje aj ďalšie

generácie.

Názov prímateľa
RUMANSKÝ ART CENTRE n.o.

Celkový rozpočet:
4 162,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €