Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúra v Župnom dome 2023

Krátky opis
V septembri 2022 zahrala kapela Drť svoj prvý koncert v Pražskom klube Punctum s Fedorom Gálom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert: Drť a Fedor Gál

Miesto konania / kraj
Púchov / Púchov

Termín konania
31.03.2023

Popis projektu
V septembri 2022 zahrala kapela Drť svoj prvý koncert v Pražskom klube Punctum s Fedorom Gálom.
Vystúpenie malo silnú odozvu a tak začala pracovať na albume, ktorým tematizuje päť dejinných okruhov - 1945, 1968, 1989, 1993 a 2022. Nové skladby sú podané zažitou skúsenosťou Fedora Gála, ktorý sa narodil 1945 v koncentračnom tábore Terezín, bol
jedným z lídrov Nežnej revolúcie a dodnes je občianskym aktivistom, spisovateľom a kritickým intelektuálom.
Každý koncert tak reaguje na aktuálne spoločenské diania. Okrem vytvárania otázky úlohy a funkčnosti pamäte v spoločnosti, tak reaguje na dramaticky meniace sa spoločenské a vojnové udalosti u nás.
Podkrovie Župného domu.
Vstupné: 5€.
Projekt podporený z verejných zdrojov FPU.
Názov prímateľa
PODIVNÝ BARÓN

Celkový rozpočet:
26 000,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €