Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada - putovná výstava, literárna súťaž

Krátky opis
Putovná výstava Osmijankova literárna záhrada sa presúva z Miestnej knižnice Petržalka v Bratislave do Mestskej knižnice v Šuranoch. Interaktívna putovná výstava je súčasťou celoslovenského čitateľského projektu Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty!, zameraného na rozvoj čitateľskej gramotnosti detí mladšieho školského veku. Cieľom výstavy je vytvoriť hravý priestor na rozprávanie sa o knihách, čítaní, sprostredkovať účastníkom zážitok z čítania a predstaviť hodnotnú detskú literatúru.
Fotogaléria
Názov podujatia
Osmijankova literárna záhrada

Miesto konania / kraj
Šurany / Nové Zámky

Termín konania
17.05.2018 - 29.06.2018

Popis projektu

Cesta záhradou je plná prekvapení. Spoznáte Rozprávkovník Kristy Bendovej, Fantazmagoriku knihoplodú, v ktorej sa ukrýva Janko Hraško, Puf a Muf, ale aj Guľko Bombuľko, či ďalší rozprávkoví hrdinovia. Musíte zdolať močiar – Porekadlovník,,odhaliť šifru na oslobodenie princeznej,poskladať Veršoplôtik,vytvoriť vlastnú stopu a nakoniec si môžete oddýchnuť v Peliešku plnom skvelých knižiek. Počas výstavy sa konajú literárne lekcie pre žiakov 1. stupňa ZŠ.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
27 300,00 €

Výška podpory:
18 000,00 €