Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Odchádzanie

Krátky opis
Výstava fotografických prác z Geamăny/doku-cyklus spojený s premietaním av ukážok a beseda s tvorcami.
Fotogaléria
Názov podujatia
Geamăna: Odchádzanie. Výstava fotografických prác spojená s besedou s tvorcami

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
10.03.2023 - 30.03.2023

Popis projektu

V izolovaných horách Transylvánie zaplavuje malú dedinu Geamăna toxické bahno vypúšťané z bane na meď. Okolo stúpajúcej hladiny odkaliska, ktoré je veľké ako Liptovská Mara, žijú samotársky staršie vdovy, ktoré sa tvrdohlavo odmietajú odsťahovať a jedna mladá žena menom Valerica, ktorá utiekla od svojho manžela a nasťahovala sa do opustenej drevenice zdedenej po otcovi. Doku-cyklus z rumunského údolia zachytáva starosvetský život posledných obyvateľov obce a zároveň environmentálnu katastrofu rozsiahlych rozmerov. 


Názov prímateľa
Miro Jelok

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
1 560,00 €