Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada - putovná výstava, literárna súťaž

Krátky opis
Literárne lekcie sú sprievodné podujatia putovnej výstavy a celoslovenskej čitateľskej súťaže Čítame s Osmijankom - pridaj sa aj ty!, ktoré sa organizujú vo viacerých mestách, v školách i knižniciach s cieľom rozvíjať čitateľskú gramotnosť detí mladšieho školského veku. Ich charakter je určený témou, ktorú spolu s deťmi spracovávame prostredníctvom tvorivých aktivít - inscenovaného čítania a tvorivej dielne. Zároveň sú metodikou na prácu s literárnym textom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tvorivé lekcie v Osmijankovej literárnej záhrade

Miesto konania / kraj
Šurany / Nové Zámky

Termín konania
01.01.2018 - 30.06.2018

Popis projektu

Literárne lekcie s Osmijankom sú vyhľadávanou aktivitou v školách i knižniciach, pretože ponúkajú ucelenú literárnu lekciu s jasným zámerom vtiahnuť žiakov 1. stupňa ZŠ do tvorivého procesu čítania. Zároveň ponúkajú priestor na sebareflexiu žiakov, vyjadrenie vlastného postoja k prečítanému i videnému. Dialóg, hra a kreativita sú základnými nástrojmi celej lekcie. Okrem putovnej výstavy sa mnohé realizujú v rôznych regiónoch Slovenska, v menších mestách a obciach ako Kecerovce, Poprad Matejovce, Báhoň, Ilava, Sološnica, Tisovec, Žiar nad Hronom, Giraltovce, Jarovnice, Zázrivá, Ľubochňa, Ružomberok, Michalovce a ďalších. Zároveň pomáhajú pedagógom pri riešení Osmijankových súťažných otázok.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
27 500,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €