Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada - putovná výstava, literárna súťaž

Krátky opis
Mesto Šurany je dalším mestom, v ktorom rozkvitne Osmijankova literárna záhrada - Rozprávkovník Kristy Bendovej, Šifrovník, Fantazmagorika knihoplodá a ďalšie stanovištia poskytujú priestor na tvorivé a hravé čítanie. Výtvarné riešenie výstavy je dielom slovenskej scénografky Nade Salbotovej, ktorá navrhla jednotlivé objekty tak, aby návštevníkov vtiahli do Osmijankovej literárnej hry. Putov
Fotogaléria
Názov podujatia
Otvorenie putovnej výstavy Osmijankova literárna záhrada v Šuranoch

Miesto konania / kraj
Šurany / Nové Zámky

Termín konania
17.05.2018 - 30.06.2018

Popis projektu

Putovná výstava sa presúva z Miestnej knižnice Petržalka v Bratislave. Literárny scenár a pracovný list vychádzajú z koncepcie celoslovenského čitateľského projektu Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty! zameraného na rozvoj čitateľskej gramotnosti detí mladšieho školského veku. Cieľom výstavy je sprostredkovať  nielen deťom, ale i dospelým zážitok z čítania, odprezentovať kvalitnú detskú literatúru najmä prostredníctvom Osmijankovej literárnej mapy, vytvoriť priestor na rozprávanie sa o knihách čítaní, témach, príbehoch a reflektovať v nich svoj vlastný svet.Pre školské kolektívy sú pripravené literárne lekcie - tvorivé dielne a inscenované čítania.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
27 500,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €