Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Galéria Výklad 2023

Krátky opis
Simona Koutná vo svojom projekte My Surrogate Self skúma hranice a vrstvy osobnej identity a kladie otázku, ako s procesom sebaidentifikácie v súčasnom vizuálnom svete vedome pracovať.
Fotogaléria
Názov podujatia
Simona Koutná - MY SURROGATE SELF

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
28.02.2023 - 26.03.2023

Popis projektu

Simona Koutná vo svojom projekte My Surrogate Self skúma hranice a vrstvy osobnej identity a kladie otázku, ako s procesom sebaidentifikácie v súčasnom vizuálnom svete vedome pracovať.

Umelecký výskum autorky sa zameriava na proces sebeidentifikácie vo vzťahu k západnej mainstreamovej reprezentácie ženskej identity, ku ktorej obrazom sa simultánne vzťahuje, a ktorým sa vymedzuje. Sú to idealizované podoby tela; stereotypizujúce společenské normy a manipulatívne konštrukty identity, šírené perspektívou reklám, popkultúrnych artefaktov a person.

Zámerom autorky je dekódovať tieto zdanlivo nepriepustné ideály, a obohatiť reprezentáciu žien hlavného prúdu o alternatívnu perspektívu a motivovať ich k ich prehodnoteniu a spochybneniu.

Názov prímateľa
Bronco n.o.

Celkový rozpočet:
11 750,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €