Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Boris Vian: Červená tráva

Krátky opis
Prvý slovenský preklad štvrtého ťažiskového románu francúzskeho autora Borisa Viana (1920 – 1959) . Dvojjazyčné vydanie vo francúzskom origináli a v slovenskom preklade podnecuje čitateľskú vnímavosť k základným problémom moderného a postmoderného sveta, ktoré sú stvárnené netradičnými a umelecky pôsobivými prostriedkami
Fotogaléria
Názov podujatia
Červená tráva

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.06.2018 - 03.12.2018

Popis projektu

Vian ako originálny dedič jarryovskej patafyziky a surrealistov vytvára v Červenej tráve pomocou fantázie, poézie a humoru svojbytný a pre čitateľa príťažlivý románový svet, ktorý nepriamo odkazuje na súčasnú západnú spoločnosť a poslednú fázu euroamerickej civilizácie – od náboženského a spoločenského pokrytectva a chameleónstva cez výchovu, ktorá citovo mrzačí a oberá o chuť do života, po sebecké až sadistické postoje k blížnym, od presvedčenia, že všetko sa dá kúpiť, cez bezuzdnú chamtivosť až po duševnú a citovú vyprázdnenosť a duchovné umŕtvenie. V jeho parapsychoanalytickom románe s prvkami science-fiction sa opäť objavuje ľúbostná téma ako súčasť širšej a bolestnej témy ľudskej identity a zmyslu ľudskej existencie.


Propagácia projektu

Prezentácia vo Francúzskom inštitúte (Institut français) v Bratislave a inde, besedy s čitateľmi a čitateľkami, propagácia v dennej tlači, v literárnych a kultúrnych časopisoch, v masmédiách a na sociálnych sieťach.

Názov prímateľa
Michaela Jurovská

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 472,00 €