Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

1+1

Krátky opis
Stretnutím s Veronikou Folentovou a Vitaliou Bellou sa vo Verejnej knižnici Jána Bocatia (VKJB) začne ďalší ročník úspešného cyklu besied 1+1.
Fotogaléria
Názov podujatia
1+1 = Veronika Folentová a Vitalia Bella

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
09.03.2023

Popis projektu

So známymi novinárkami a autorkami knihy s názvom Ako byť šťastný? sa budeme rozprávať o šťastí a jeho prepojení s rôznymi oblasťami života – od výchovy detí, cez zdravie, priateľstvo, úspech až po starnutie a smrť.  Podujatie sa bude konať 9. marca o 17:00 v centrálnej knižnici na Hviezdoslavovej ul. 5.

Hudobným hosťom večera bude skupina Soren.

Tešíme sa na vás.

Veronika Folentová vyštudovala žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Počas školy začala pracovať v denníku SME, kde pôsobila do roku 2014. Momentálne pôsobí v Denníku N a venuje sa najmä zdravotníctvu. V roku 2013 s Jánom Krempaským vyhrali slovenského kolo EU Health Prize for Journalists. V roku 2018 dostala čestné uznanie Novinárskej ceny za rozhovor. V roku 2021 získala Novinársku cenu za sériu rozhovorov o covide.

Vitalia Bella sa narodila na Ukrajine. Vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a v roku 2005 získala  titul PhD. z etnológie a kultúrnej antropológie na FiF UK s dizertačnou prácou zameranou na obraz rómskej menšiny v médiách. Od roku 2004 pracovala v týždenníku Eurotelevízia. V apríli 2019 nastúpila do Denníka N, kde pôsobí ako zástupkyňa šéfredaktora. Ako reportérka a editorka sa venuje najmä rubrike Rodina a vzťahy a ľudským príbehom.

Projekt 1+1 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

https://vkjb.sk/wp-content/uploads/2019/10/fpu_1-1.png" alt="" width="256" height="80" srcset="https://vkjb.sk/wp-content/uploads/2019/10/fpu_1-1.png" 200w, https://vkjb.sk/wp-content/uploads/2019/10/fpu_1-1.png" 256w" sizes="(max-width: 256px) 100vw, 256px" style="border-style: none; vertical-align: top; max-width: 100%; height: auto;">

Názov prímateľa
Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach

Celkový rozpočet:
3 685,00 €

Výška podpory:
3 300,00 €