Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Cesty k hudbe

Krátky opis
Zámerom projektu je realizovať sériu koncertných cyklov a vzdelávacích podujatí, ktoré budú prezentovať slovenské hudobné umenie – jeho históriu, súčasnosť, perspektívy, stredoeurópske kontexty a súčasne kultivovať vkus publika prostredníctvom sólových a komorných koncertov klasickej hudby. Hlavnými projektovými aktivitami sú: koncertné cykly (Sólo – duo – trio; ViolaKlasik); vzdelávacie podujatie (O hudbe s jej tvorcami) a spomienkové hudobné večery (V retrospektíve).
Fotogaléria
Názov podujatia
V retrospektíve - hudobný večer venovaný J. Cikkerovi

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
25.05.2018

Popis projektu

Naše Cesty k hudbe vedú i cez retrospektívne návraty k osobnostiam slovenskej hudobnej tvorby. Ján Cikker k nim nepochybne patrí. Ako si pripomenúť dielo tohto významného hudobníka, keď jeho obsiahlosť by zabrala i niekoľko dní načúvania? Zvolili sme cestu spomínania prostredníctvom listov, ktoré písal svojej drahej mamičke. 
Výberom z nedávno vydaného knižného diela Listy matke nás bude sprevádzať jeho editorka a správkyňa múzea Jána Cikkera Irena Michalicová. 
Hudobne budú večer spolutvoriť Eva Šušková (spev) a Peter Pažický (klavír)

Program:
Ján Cikker 10 uspávaniek
Ján Cikker 5 ľudových piesní

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
20 871,00 €

Výška podpory:
19 000,00 €