Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Cesty k hudbe

Krátky opis
Zámerom projektu je realizovať sériu koncertných cyklov a vzdelávacích podujatí, ktoré budú prezentovať slovenské hudobné umenie – jeho históriu, súčasnosť, perspektívy, stredoeurópske kontexty a súčasne kultivovať vkus publika prostredníctvom sólových a komorných koncertov klasickej hudby. Hlavnými projektovými aktivitami sú: koncertné cykly (Sólo – duo – trio; ViolaKlasik); vzdelávacie podujatie (O hudbe s jej tvorcami) a spomienkové hudobné večery (V retrospektíve).
Fotogaléria
Názov podujatia
Lotz Trio

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
22.05.2018

Popis projektu

Tretí koncert cyklu Sólo-Duo-Trio. Lotz Trio je formácia pomenovaná po fenomenálnom nástrojárovi Theodorovi Lotzovi (1746–1792), ktorý bol významnou osobnosťou hudobnej kultúry na Slovensku. Na kópiách unikátnej sady Lotzových basetových rohov z hradu Krásna Hôrka trio uvádza najmä tvorbu hudobného génia Wolfganga Amadea Mozarta. V jeho diskografii sa tiež nachádza nahrávka unikátnej sady skladieb súčasných slovenských autorov Martina Burlasa, Mariána Lejavu, Daniela Mateja, Boška Milakoviča a Mareka Piačeka, napísaných pre historické basetové rohy (HF 2008). V ostatných rokoch sa formácia venuje systematickému rozvoju hudobnej kultúry na Slovensku v projektoch Lotz Trio v slovenských šľachtických rezidenciách a Harmónia kritického klasicizmu a v zahraničí v cykle Slovak period & contemporary basset horn treasures. Lotz Trio pravidelne účinkuje v rámci európskych hudobných festivalov doma i v zahraničí. 

PROGRAM
Martin Burlas Sailing against the Night
Juraj Družecký Divertissement pour trois Cor de Basset 
Moderato
Marek Piaček Pustatina I. 
Daniel Matej 3m für W. A. M.
Juraj Družecký Divertissement pour trois Cor de Basset 
Menuetto
Marek Piaček Pustatina V. 
Boško Milakovič The Inner Singers
Juraj Družecký Divertissement pour trois Cor de Basset 
Allegretto Scherzando 
Marek Piaček Pustatina VII. 
Juraj Družecký Divertissement pour trois Cor de Basset 
Menuetto 
Marek Piaček Pustatina VIII. 
Juraj Družecký Divertissement pour trois Cor de Basset 
Rondo 
Rondo 

ÚČINKUJÚ
Lotz trio 
Róbert Šebesta – basetový roh I
Ronald Šebesta – basetový roh II
Sylvester Perschler ‒ basetový roh III

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
20 871,00 €

Výška podpory:
19 000,00 €