Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Z Prešporku do Soľnohradu Cezhraničné potulky medzi mestami, národmi a regiónmi c. a k. monarchie

Krátky opis
Ilustrovaná knižná publikácia (cca 100 farebných a čiernobielych fotografií) v rozsahu cca 220 knižných strán v tvrdej väzbe.
Fotogaléria
Názov podujatia
Z Prešporku do Soľnohradu Cezhraničné potulky medzi mestami, národmi a regiónmi c. a k. monarchie

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
31.07.2018 - 31.12.2018

Popis projektu
Publikácia v predpokladanom rozsahu 220 knižných strán čitateľom približuje dejiny Bratislavy a Rakúsko-Uhorska na území medzi Bratislavou a Salzburgom. Autori chcú prispieť k lepšiemu spoznaniu nášho západného suseda a zároveň zdôrazňujú nezmyselnosť nacionalizmu ako prekonanej ideológie, ktorá v minulosti strednej Európe nepriniesla nič dobré, pričom vyzdvihujú ideu Európskej únie ako platformy mierového spolunažívania národov. Text bohato ilustrovanej knihy dopĺňajú rozhovory s osobnosťami regiónu strednej Európy Karlom Schwarzenbergom, Barbarou Coudenhove-Kalergi, Milanom Lasicom, Fedorom Gálom a prof. Friedrichom Gottasom. Patrónom rakúskeho vydania bol bývalý rakúsky vicekancelár Dr. Erhard Busek. Pre slovenské vydanie autori oslovili pani Magdu Vášáryovú ako bývalú veľvyslankyňu v Rakúsku.
Názov prímateľa
Vydavateľstvo SLOVART, spol. s.r.o.

Celkový rozpočet:
16 200,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €