Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Reprízy predstavení HT

Krátky opis
Príbeh malej neposednej včielky Ejky, ktorá neposlúchne včeliu kráľovnú a príliš skoro vyletí z hniezda. Tu zistí , že nie všetko, čo je krásne, je aj priateľské.
Fotogaléria
Názov podujatia
Včielka Ejka

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
29.01.2023

Popis projektu

Včielka Ejka - inscenácie rozprávky s ekologickou tématikou zameranou na ochranu prírody s dôrazom na včely, z ktorých sa v tejto dobe stal ohrozený druh. Sprostredkúva deťom divadelnými prostriedkami, v spojení s hudbou a pesničkami príbeh Včielky Ejky, ktorá neposlúchne včeliu kráľovnú a vyletí z hniezda. Tu zistí , že nie všetko čo je krásne, je aj priateľské. Stretne gangstrov záhrad - osy a ich šéfku Osicu , vtáka včelárika, ktorý ju chce zjesť, ale aj veľkého čarodejníka - fialovú včelu Xylokopa Violacea , ktorý jej pomôže vrátiť sa do úľa. Predstavenie poukazuje na nebezpečenstvo, ktoré hrozí ak nebudeme prírodu, ako celok chrániť a približuje aj  tým najmenším deťom  dôležitosť starostlivosti o tento druh hmyzu,

Názov prímateľa
Harry Teater, o. z.

Celkový rozpočet:
11 037,00 €

Výška podpory:
6 800,00 €