Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Jazz Blues Jamboree 2022

Krátky opis
Novozámocké kino Mier bude v dňoch 17. a 18. februára 2023 scénou XVII. ročníka sviatku priaznivcov jazzovej a bluesovej hudby, festivalu Jazz Blues Jamboree.
Fotogaléria
Názov podujatia
XVII. Jazz Blues Jamboree

Miesto konania / kraj
Nové Zámky / Nové Zámky

Termín konania
17.02.2023 - 18.02.2023

Popis projektu

O tom, že Nové Zámky nemajú o hudobné talenty núdzu, sa presvedčíme v prvý deň festivalu, a to hneď trikrát! Podujatie otvorí mladá energická brnensko-slovenská jazz-funk-groove formácia OLIVER KUCHAROVIČ QUARTET, zoskupená okolo novozámockého basgitaristu Olivera Kucharoviča. Jeho spoluhráčmi sú Jan Baroš (klávesy), Daniel Kéry (gitara) a Viktor Mudrák (bicie).

Ako už býva dobrým zvykom, živá hudba bude znieť aj v prestávke programu. Na malom pódiu sa o tom postará rovnako domáci interpret – gitarista FARKAS FERENC, ktorý predstaví známe soulové a funkové skladby v svojskom akustickom prevedení.

Tretím domácim hudobníkom bude Ľudovít Kotlár, ktorého nový projekt s gitaristom Pavlom Berezom, BEREZA & KOTLÁR PROJECT, spolu s Ľubomírom Gašparom (kontrabas) a Jurajom Rašim (bicie), je spojením virtuóznej hry a lyrickej melodiky, inšpirovanou hlavne škandinávskym jazzom.

CROSSOVER BLUES bandu PETRY BÖRNEROVEJ (spev, akordeón) možno predstaviť ako „projekt otcov a synov“. Jedna z najvýznamnejších osobností českej bluesovej scény, speváčka a akordeonistka Petra Börnerová tentokrát svoje trio s Tomášom Bobrovniczkým (gitara) a Tomášom Bobrovniczkým juniorom (bicie) doplnila o Waltera Bartoša staršieho (basgitara) a mladšieho (gitara).

Atmosféru do štýlu bossa novy a brazílskeho jazzu v prestávke na malom pódiu naladí BOSSA ROSA.

SILVIA JOSIFOSKA pôsobí na slovenskej hudobnej scéne od 90. rokov a vďaka svojmu nenapodobniteľnému hlasu a originálnemu prejavu je považovaná za našu najlepšiu bluesovú speváčku. Spolu s hudobníkmi, patriacimi k slovenskej špičke, vo formácii Pišta Lengyel (gitara), Erich Boboš Procházka (harmonika), Martin Gašpar (basgitara), Martin Wittgruber (klávesy) a Igor Ajdži Sabo (bicie), predstaví svoj najnovší počin – album Closer.

Maďarská rhythm & bluesová formácia SONNY & HIS WILD COWS vlani oslávila jubilejných 20 rokov svojho pôsobenia, počas ktorých vystúpila na klubových a festivalových pódiách v 19 krajinách po celej Európe. Nezameniteľného frontmana Sonnyho (gitara, spev), ktorý je považovaný za jedného z najoriginálnejších protagonistov svojho žánru v Európe, sprevádzajú Crazy Benny (klávesy), Gordon Taylor (kontrabas) a Little Tommy (bicie).

V tomto roku si hudobná verejnosť pripomína 110. výročie narodenia významného amerického pianistu Pinetopa Perkinsa, ktorý sa podpísal pod tvorbu mnohých priekopníkov blues a rock ´n´ rollu. XVII. ročník festivalu je preto venovaný jeho pamiatke.

Názov prímateľa
Mesto Nové Zámky

Celkový rozpočet:
15 800,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €