Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Bezprostredné okolie

Krátky opis
Výstava aktuálneho projektu Jany Kaňuchovej Bezprostredné okolie. Vernisáž 6.2.2023 o 17.00 hod., Výmenník Štítová, Štítová 3, 040 01 Košice. Trvanie výstavy: 6.2.2023 - 23.2.2023. Ste srdečne pozvaní.
Fotogaléria
Názov podujatia
Bezprostredné okolie

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
06.02.2023 - 23.02.2023

Popis projektu

Bezprostredné okolie je grafický projekt postavený na subjektívnom hľadaní krásy. Do protikladu k hľadaniu potešenia v úniku do bezbrehého online priestoru, kladie hľadanie „noviniek” v každodennej realite, ktorá je obmedzená našou fyzickou prítomnosťou na danom mieste. Príjemné sa v nej nedá oddeliť od nepríjemného a krásne ide ruka v ruke s ťažkým.

Jana Kaňuchová (1998) je začínajúca slovenská výtvarníčka. Vo svojej tvorbe vychádza z tradičných grafických techník, ktoré kombinuje s autorskými postupmi tlače na textil, fotografiou a kresbou. V centre jej záujmu sú každodenné situácie a predmety bežnej potreby. Sleduje ich špecifiká a deformácie, ktoré zhmotňujú konkrétne aspekty života a stávajú sa metaforou.

V roku 2021 ukončila bakalársky stupeň štúdia na katedre Grafiky Fakulty výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Absolvovala študijný pobyt na Akdemii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki v Krakove (2020). Participovala na kolektívnych výstavách Bezpečné, skryté (2020, Bunker Nitrianskej galérie), Za jedným stolom (2021, DKC Veritas, Košice) a na medzinárodnej prehliadke mladého umenia POKOJE 2022 (Palác Hrzánů z Harasova, Praha, ČR).

Názov prímateľa
Jana Kaňuchová

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
1 740,00 €