Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Košice Artist in Residence 2023

Krátky opis
Tento rok odštartujeme noc otvorených ateliérov s našimi dvoma najnovšími rezidentkami - Olenou Pronkinou a Nataliou Revko. Tie vám povedia viac o svojej tvorbe, procese a témach, na ktorých počas rezidencie pracujú. Vidíme sa 25. januára v našom spoločnom priestore v Šopa gallery.
Fotogaléria
Názov podujatia
Open Studios Night vol. 19

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
25.01.2023

Popis projektu

Tento rok odštartujeme noc otvorených ateliérov s našimi dvoma najnovšími rezidentkami - Olenou Pronkinou a Nataliou Revko. Tie vám povedia viac o svojej tvorbe, procese a témach, na ktorých počas rezidencie pracujú. Vidíme sa 25. januára v našom spoločnom priestore v Šopa gallery. 


Olena Pronkina (*1988) sa zaujíma predovšetkým o figuratívnosť prostredníctvom antropomorfizmu, ktorý je pre ňu nevyčerpateľným zdrojom vizuálnych možností, prostredníctvom ktorých vytvára a hľadá miesto vo svete pre samú seba. Od roku 2014 vystavovala samostatne aj skupinovo, zúčastnila sa mnohých rezidenčných pobytov na Ukrajine i v Európe. V máji 2022 získala štipendium od nemeckej umeleckej inštitúcie Kunstverein Ost (KVOST) v Berlíne a stala sa prvou držiteľkou ceny Clausa Michaletza, ktorú ponúka Nadácia Secco Pontanova.


Natalia Revko je nezávislá kurátorka a výskumníčka súčasného umenia. Je riaditeľkou mimovládnej organizácie „Slushni Rechi“. V rámci nej zorganizovala mnoho vzdelávacích projektov a výstav, vrátane zvukového laboratória v botanickej záhrade v Odese a výskumu súkromných skúseností a spomienok ľudí žijúcich v 90. rokoch. Medzi nedávne projekty patrí kurátorské zastrešenie výstavy „I can speak about war / I can not speak about war“ v Centre súčasného umenia Laznia (Gdansk, Poľsko) a spolupráca s Kandis Friesen na projekte „Her right year is shorter than the left''' v Galerie im Turm (Berlín, Nemecko). 

Názov prímateľa
KAIR

Celkový rozpočet:
62 160,00 €

Výška podpory:
40 000,00 €