Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Oleg Šuk: Muž, dom a čln

Krátky opis
Výstava Oleg Šuk: Muž, dom a čln je prvou retrospektívnou výstavou maliara a zenového učiteľa Olega Šuka a jeho post-minimalistických malieb z rokov 2010-2020, vrátane jeho posledného cyklu. Mnohé z viac než 30 malieb neboli nikdy alebo nestihli byť vystavené, iné boli predstavené v rámci roztrúsených lokálnych autorských výstav bez kontextualizácie. Kurátorka: Ivana Komanická. Architektúra výstavy: Mira a Peter Maukš.
Fotogaléria
Názov podujatia
Oleg Šuk: Muž, dom a čln

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
16.12.2022 - 26.02.2023

Popis projektu

Výstava Oleg Šuk: Muž, dom a čln je prvou retrospektívnou výstavou maliara a zenového učiteľa Olega Šuka a jeho post-minimalistických malieb z rokov 2010-2020, vrátane jeho posledného cyklu. Mnohé z viac než 30 malieb neboli nikdy alebo nestihli byť vystavené, iné boli predstavené v rámci roztrúsených lokálnych autorských výstav bez kontextualizácie.

Jeho maľby ponúkajú vhľad do jeho náboženskej skúsenosti, skúmania prázdna a ticha a možno ich vnímať ako kontemplatívne objekty. Tieto introvertné maľby nielen ukazujú proces vzniku obrazu, ale venujú nesmiernu pozornosť detailu a emócii, pričom vonkajšiemu svetu nie je venovaná takmer žiadna pozornosť.

Obmedzená paleta farieb, biela, zlatá, modrá a práca s priehľadnosťou a odrazom a človek / muž redukovaný na základnú antropologickú situáciu – na dom a čln. Vo svojich navzájom prepojených cykloch Oleg Šuk skúma základné koordináty, hore a dole, spolu a mimo, balans, témy dôležité pre post-abstrakciu aj pre východnú spirituálnu prax.

Architektúru výstavy, aktualizovaný kontemplatívny priestor bielej kocky, ktorý umožňuje mentálny a spirituálny priestor pre tieto diela, vytvorila dvojica dizajnérov Peter a Mira Maukš.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Kurátorkou výstavy je Ivana Komanická.

Výstava potrvá od 17.12.2022 – 26.2.2023

Názov prímateľa
Múzeum Vojtecha Löfflera

Celkový rozpočet:
2 450,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €