Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Celoročné aktivity združenia Neskorý zber 2022-2023

Krátky opis
Autorský tanečný projekt s názvom Na dlhé lakte prináša v pohyblivých obrazoch témy proximity, ohraničenia ale aj priepustnosti a obmedzení. Priamo vytvorený pre konkrétnu architektúru galérií, v ktorých sa koná.
Fotogaléria
Názov podujatia
Neskorý zber: Na dlhé lakte v Galérii umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch

Miesto konania / kraj
Nové Zámky / Nové Zámky

Termín konania
19.01.2023

Popis projektu
Dňa 19. 1. 2023 o 17:00 hod. v priestoroch Galérie umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch
Autorský tanečný projekt s názvom Na dlhé lakte prináša v pohyblivých obrazoch témy proximity, ohraničenia ale aj priepustnosti a obmedzení. Je priamo vytvorený pre konkrétnu architektúru galérie, v ktorej sa koná. Skúma mieru blízkeho až úzkeho kontaktu s partnerom, ktorá nezávisí od metrickej vzdialenosti. Trpezlivosť, s akou podstupujeme procesy nastavené „na dlhé lakte“, nám poskytuje možnosť reflexie našich spontánnych rozhodnutí a reakcií, možnosť vychutnať si prítomnosť a realitu, v otvorenom priestore kĺzať po pomyslených krivkách geografického záznamu krásy a radosti. Všetci chceme niečo zanechať ale kto sa na to chce pozerať?
Choreografia a interpretácia: Monika Čertezni, Daniel Raček, Anna Sedlačková a Katarína Vlniešková
Hudba: Peter Zagar
Scéna a kostýmy: Alica Mikócziová
Svetelný dizajn: Jozef Miklós
Technická podpora: Adam Sedlačko
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
class="cxmmr5t8 oygrvhab hcukyx3x c1et5uql o9v6fnle" segoe="" ui="" historic",="" "segoe="" ui",="" helvetica,="" arial,="" sans-serif;="" color:="" rgb(5,="" 5,="" 5);="" font-size:="" 15px;"="" style="padding: 10px; color: rgb(58, 58, 58); font-family: " fedra="" sans="" demi";="" 16px;="" overflow-wrap:="" break-word;="" margin:="" 0.5em="" 0px="" 0px;"="">Ďakujeme našim podporovateľom: Galéria Umelka v Bratislave, Východoslovenská galéria v Košiciach, KC Hviezdne noci v Bytči, Babyfit
Názov prímateľa
Neskorý zber

Celkový rozpočet:
12 450,00 €

Výška podpory:
11 000,00 €