Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Miznúci svet

Krátky opis
Projekt reflektuje a zvýznamňuje postavenie občanov - seniorov mesta Humenné, integruje ich do aktivít, ktoré podporujú ich vzťah prostredníctvom odkrývania spomienok a reflexií v podobe osobných príbehov v tematicky koncipovanom programe slova, hudby, spevu a divadelného prejavu. Zachytené spomienky majú aj svoju tlačenú formu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Miznúci svet

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
24.09.2017

Popis projektu

Realizácii projektu predbiehal výskum a zber zvukového a obrazového materiálu v podobe zachycovania spomienok -osobných príbehov Humenčanov.Výber z tohto výskumu bol spracovaný do tematického programu, koncipovaného do niekoľkých krátkych divadelných výstupov, popretkávaných hudobnými a speváckymi vstupmi a  dramatizovaným čítaním spomienok. Audiovizuálnu podobu programu predstaví zostrih dobového filmového dokumentu "ozvučeného" autentickým rozprávaním seniorov z aktuálneho výskumu. Program sa uskutoční v priestore, pripomínajúcom "genius loci" týchto spomienok.Názov prímateľa
Miestny odbor Matice slovenskej v Humennom

Celkový rozpočet:
1 100,00 €

Výška podpory:
1 000,00 €