Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Šiša Pišta

Krátky opis
Cieľom je priblížiť súčasnej verejnosti našu regionálnu kultúrnu identitu prostredníctvom životného príbehu jedného z posledných zbojníkov, ktorý žil v povedomí ľudu ako jeho ochranca, ako romantický hrdina opradený mnohými legendami. Hlavnou projektovou aktivitou je vytvorenie tanečného predstavenia s názvom „Šiša Pišta“.
Fotogaléria
Názov podujatia
Šiša Pišta

Miesto konania / kraj
Veľký Krtíš / Veľký Krtíš

Termín konania
10.12.2022

Popis projektu

Premiéra tanečného predstavenia pri príležitosti 50. výročia FS Krtíšan s názvom Šiša Pišta sa uskutoční 10. decembra 2022 o 18,00 hod. v MsKS Veľký Krtíš.  Na základe povesti  a  historických záznamov o tradičnej kultúre regiónov sa autori snažili priblížiť pozitívne i tragické udalosti životného príbehu jedného z posledných zbojníkov, ktorý žil v povedomí ľudu ako jeho ochranca, ako romantický hrdina opradený mnohými legendami. Predstavenie je  žánrovo determinované na ľudový tanečný prejav s prvkami činohry v interakcii s digitálnymi technológiami (multimediálna prezentácia fotografií, autobiografické sekvencie o Šiša Pištovi), ktoré sú súčasťou tanečného predstavenia.

Názov prímateľa
Spoločnosť Augusta Horislava Škultétyho

Celkový rozpočet:
5 580,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €