Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Košice Artist in Residence 2022

Krátky opis
Srdečne vás pozývame na prednášku a komentovanú prehliadku výstavy Second Sun, ktorá vznikla v spolupráci s festivalom Art & Tech days.
Fotogaléria
Názov podujatia
Daylight All Night Long

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
15.12.2022

Popis projektu

Srdečne vás pozývame 15.12. o 17.00 na prednášku a komentovanú prehliadku výstavy Second Sun, ktorá vznikla v spolupráci s Creative Industry Košice a festivalom Art & Tech days.

Ako sa premenilo naše prežívanie noci? Nebolo by lepšie nočnú tmu zrušiť a zaistiť trvalý deň? A čo spánok? Nie je to len zbytočná strata času? A môžeme si ešte vôbec dovoliť spať? Prednáška sa zameria na biopolitiku spánku, kolonizáciu noci, snahy o osvetľovanie Zeme z vesmíru a ďalšie témy spojené s výstavou Second Sun Nikoly Ivanova a Pau Saiz Solera.

Nikola Ivanov je intermediálny umelec pôsobiaci v Prahe. Vo svojej tvorbe sa venuje najmä fotografii, videu a grafickému dizajnu. Zaoberá sa problematikou temporality, historickej pamäte, biopolitiky, inšpiráciu čerpá v spoločenských vedách. Štúdium absolvoval na Filmovej a televíznej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe a na UMPRUM v Ateliéri grafického dizajnu a vizuálnej komunikácie a jeho diplomovým projektom bola antologická kniha o biopolitike spánku.

Pau Saiz Soler je umelec a dizajnér z Barcelony. Jeho diela môžu mať podobu objektu, inštalácie alebo filmu, ktoré vytvárajú fiktívny scenár, čím môžeme vnímanie reality spochybniť, opustiť vopred stanovené poznatky a predstaviť si tak alternatívne možnosti. Soler vyštudoval produktový dizajn a niekoľko rokov pracoval ako priemyselný dizajnér. V roku 2018 sa presťahoval do Ženevy, aby sa venoval multidisciplinárnej praxi na HEAD Geneva School a od roku 2021 je spoluzakladateľom Duometer Design Studio v Ženeve.

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
KAIR

Celkový rozpočet:
54 620,00 €

Výška podpory:
40 000,00 €