Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prepni na Revúcu

Krátky opis
Výstup workshopu - výstava študentských prác
Fotogaléria
Názov podujatia
Gotická freska ožíva

Miesto konania / kraj
Revúca / Revúca

Termín konania
12.12.2022 - 21.02.2023

Popis projektu

Spoločný projekt Mesta kultúry Revúca, o.z. Gotická cesta a Akadémie umení v Banskej Bystrici, ktorým bol týždňový workshop pre študentov maľby a grafiky, zameraný na techniku a technológiu maľby fresiek. Inšpirovali sa stredovekými freskami priamo v gotických kostolíkoch regiónu Gemer, ktoré v aktuálnom roku 2022 získali prestížnu značku Európske dedičstvo.

Výstupom workshopu bude výstava študentských prác s názvom "Gotická freska ožíva", ktorej vernisáž sa uskutoční už budúci pondelok 12. decembra o 17:00 hod. v Mestskom dome kultúry v Revúcej. Výstava následne potrvá až do 21. februára 2023.


Názov prímateľa
Mesto Revúca

Celkový rozpočet:
311 910,00 €

Výška podpory:
237 618,00 €